logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekGerman Pinscher kategorisinde ilan bulunamadı.
 • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan bulunamadı.

German Pinscher Köpek Türü Hakkında

 

Kökeni hala bilinmemekle birlikte 18. yüzyılda ilk olarak Almanya’da görülmüştür. Sempatik ve eğlenceli olmalarıyla Almanya’da oldukça popülerdir. İleride hırçınlaşmaması ve insanlara zarar vermemesi için küçük yaşta evcilleştirilmeye çalışılmalıdır. Yavru German Pinscher sahiplenmek için çoğunlukla tercih edilen köpek türleri arasındadır.

 

Apartman yaşamına gayet uyum sağlasa da inatçı yapısı yüzünden aile fertlerini fazlasıyla zorlayabilir. Kısa ve parlak tüylere sahip olan German Pinscher köpek türü kahverengi, açık kahve, siyah, kırmızı ve gri renkte olabilir. Lekeleri olan bir köpek türüdür. Almanya’daki çiftçilerin tarlalarındaki böcekler ile baş edememesi sonucu German Pinscher yavru köpek türü popülaritesini arttırmaktadır. Böcek ve kemirgen yiyebildiği için çiftçilerin en çok sahiplendiği köpeklerdir.

 

German Pinscher Köpek Türü Özellikleri

 

 • Çok enerjik ve sevecen bir yapısı vardır.
 • Oyun oynamayı çok sever.
 • Sempatik görünse de kızdığında oldukça hırçın bir yapıya bürünür.
 • Zarif  bir vücuda sahiptir.
 • Kemirmekten hoşlanırlar.
 • Kaslı ve güçlü bir çene yapısına sahiptir.
 • Vücudu fittir.
 • Eğitim sırasında sahibini oldukça zorlar.

 

German Pinscher Köpek Türü Fiziksel Özellikleri

 

Genellikle erkek German Pinscher’lerde 24-45 kilo civarındayken dişiler 22-40 kilo arasındadır. Ön bacakları arka bacaklarından daha uzundur. Kısa ve parlak tüyleri vardır. Vücudundaki her bölge çok kaslıdır. German Pinscher yavru sahiplenme niyetinde olan kişiler, önceden köpek bakımı hakkında bilgi edinmelidirler.

 

German Pinscher Bakımı

 

 • Eğer apartman dairesinde kalınıyorsa gün içerisinde 2 defa sahibi tarafından dışarı çıkarılmalıdır.
 • Gözleri çevredeki toz ve bakterilere karşı oldukça hassastır. Bu yüzden veterinerin izniyle losyon kullanılmalıdır.
 • Kulağında biriken tozlar da nemli bir bez yardımı ile temizlenmelidir.
 • İki haftada bir veya haftada bir tüyleri taranmalıdır.
 • Gün içerisinde egzersizlerini yapmalıdır yoksa evde hırçınlaşabilir.
 • Tırnak kesimi de iki hafta da bir düzenli yapılmalıdır.
 • Hassas bir yapıya sahip olduğu için sert maddeler boğazına takılabilir. Sürekli sahibi tarafından kontrol edilmesi gereken bir köpek türüdür.
 • Banyo yaptırırken jel ya da koku kullanmamalısınız. İnce derisi oldukça hassas olan german pinscher köpekler tüy ve deri problemi çekmeye fazlasıyla yatkındır.

 

German Pinscher Köpek Türünün Yaşayabileceği Bazı Sağlık Sorunları

 

Hasta olmaya yatkın bir vücuda sahip olan bu köpekler, düzenli olarak veterinere götürülmelidir. Tüy yapısının ya da gözlerinin parlak olmadığını düşündüğünüz zaman acilen bir veteriner muayenesine götürmelisiniz. German pinscher köpek türünün karşılaşabileceği hastalıklar aşağıdaki gibidir. Satılık German Pinscher fiyatları hakkında araştırma yapmadan önce kendiniz için uygun köpek türü ile ilgili araştırma yapmalısınız.

 

 • Leggperthes hastalığı: Üst bacaktaki kemiğin kalça ile uyum sağlayamama durumudur. Sadece köpeklere özgü bir hastalıktır.
 • Hipotiroidzm: Köpeklerdeki troid yetmezliğine verilen addır. Tiroid hormonunun salgılanmaması sonucu metabolizmanın değişmesi durumudur.
 • Progresif retinal atropi

 

German Pinscher Köpek Türü Beslenmesi

 

Yaş mama yerine kuru mama ile beslenmelidir. Gün içerisinde 3 ya da 4 defa beslenebilir. Çok fazla beslenmek şişkinlik yapacağı için her öğün azar azar yemelidir. Veteriner izninde mamasına takviye vitamin eklenebilir. Mama ve su kabını mikrop kapmaması için her zaman temiz tutmalısınız. German Pinscher satılık yavru arayışında olan kişiler, öncelikle köpek bakımı hakkında bilgi edinmelidirler.

 

German Pinscher Eğitimi

 

Sahiplerine fazlasıyla sadık olan bu köpek türü, eğitim konusunda sahiplerini asla zorlamazlar. Zorlama, kötü söz ve hareket edilmediği sürece sahibinin ya da eğitmeninin söylediği her komutu yapacaktır. Diğer köpeklerde de olduğu gibi eğitime yavruyken başlamak çok önemlidir. Ödül mamaları yavru german pinscher için çok önemlidir. Basit hareketler ile başlayan eğitim kademeli bir şekilde arttırılmalıdır. Söylediğiniz komutları unutmaması için gün içerisinde sık sık tekrarlamalısınız.

 

En Sık Sorulan Sorular

 

German Pinscher köpek türü ne kadardır?

 

Alman Pinscher fiyatları tercih ettiğiniz petshopa göre değişiklik göstermektedir.

 

German Pinscher apartman yaşamına uygun mudur?

 

German Pinscher apartman yaşamına gayet uygundur.

 

Bir German Pinscher ortalama kaç yıl yaşar?

 

Geman Pinscher yavrusu ortalama 15 yıl yaşamaktadır.

 

German Pinscher köpek türü çok havlar mı?

 

Orta derecede havlayan bir köpek türüdür. Üzerine gidilmediği ya da yabancılar tarafından korkutulmadığı durumlarda kolay kolay sinirlenmez ve havlamaz.

 

German Pinscher köpek türüne bakmak zor mudur?

 

Eğer daha önce hiç bu tarz bir köpeğe bakmadıysanız baya zorlanabilirsiniz. Eğitim esnasında sizi oldukça zorlayacaktır. Daha önce başka bir köpeği sahiplenmeniz ve tecrübe edinmeniz eğitmenler tarafından tavsiye edilir.

 

German Pinscher köpek türünün yabancılar ile arası nasıldır?

 

Yabancılarla ya da evinize gelen misafirle çok iyi anlaşamaz. Tam bir bekçi köpeği gibi her an tetikte olduğu için garip tepkiler verebilecek ve misafirlerinizi rahatsız edecektir.