logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekEnglish Setter kategorisinde ilan bulunamadı.
 • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan bulunamadı.

English Setter Cinsi Köpekler Hakkında

 

English Setter, diğer köpek cinsleri arasında oldukça nazik olmalarıyla bilinirler. Yapılan araştırmalar sonucu köken olarak 1300’lü tarihlere kadar gidebilmektedirler. English Setter cins köpekler Springer Spaniel, Spanish Pointer, Water Spaniel ırklarından türetilmişlerdir. Sportif bir ırk olarak 1850 yıllarında popülerleşmiştir. Günümüzde de popülerliğini devam ettirmektedir. Satılık English Setter sahiplenme bakımından en çok tercih edilen cinsler arasında yer alır.

 

 • Çocuklarla çok iyi bir iletişim kuran English Setter, iyi niyeti ve dost canlısı oluşuyla dikkat çeker.
 • Eğitim aldıklarında şahane kavrama yetenekleri sayesinde ve zeki olmalarından ötürü bütün komutlarınızı anlayabilecek duruma gelirler. Eğitim sayesinde sizinle kurduğu iletişimin ne kadar güçlendiğini göreceksiniz. Yavru English Setter eğitim bakımından daha uyumludur.

 

English Setter Karakteristik Özellikler

 

 • English Setter, yalnız kalmaktan pek hoşlanmamaktadır. Uzun süre yalnız kalması onda negatif durumlara yol açar. Sizin sevginiz, şefkatiniz, ona gösterdiğiniz ilgi onun için çok önemlidir.
 • Özellikle tuvalet eğitimi konusunda sahibinin eğitimi yetersiz olduğunda profesyonellerden yardım alınması tavsiye edilir.
 • Bu ırktan gelen köpekler gezmeye çok meraklı ve istekli olduklarından koruma köpeği olarak tercih edilmemelidirler.
 • Dikkatinizi üzerinde tutmalısınız! Çünkü aniden atlayıp veya kazıp olduğu yerden kaçabilme olasılıkları vardır.
 • Erkek English Setter köpekleri 61-68 cm civarı boya sahip olabilirken, dişiler 59-66 cm boya sahip olabilirler.

 

English Setter yavru fiyatları köpeğin özelliklerine ve eğitimine göre değişim göstermektedir.

 

English Setter İlgiye İhtiyaç Duyar

İngiliz Setter köpeklerin eğitimi konusunda oldukça dikkatli davranılmalıdır. Bu dostlarımıza sabırla ve sevgi dolu bir yaklaşım göstermeliyiz. Başarılı bir eğitim İngiliz Setter cinsi köpekler için komutları başarılı bir şekilde öğrenmek anlamına gelir. Aynı şekilde ona verilecek görevlerin de üstesinden gelecektir.

 • İngiliz Setter cinsi köpekleri tüy bakımı için haftada 2 ya da 3 kere fırçalanmaları yeterli olacaktır. Sevimli ve hareketli dostumuzun güzel görüntüsü tüylerinin düzenli kırpılmasıyla sağlanır.
 • Ev içinde yaşıyorsa çok tüy döktükleri dönemlerde kürk bakımlarına daha fazla özen gösterilmelidir.
 • Uzun tüylü köpeklerden olan İngiliz Setter tüylerinin birbirine dolanma durumunu yaşayabilmektedirler.
 • İngiliz setter av köpeği içgüdülerinden ötürü sürekli gördükleri kuşların peşinden koşup zıplayacaktır.
 • İngiliz setter cinsi köpekler çok hareketli ve sahipleriyle zaman geçirmekten büyük zevk duyduklarından onunla yapacağınız egzersizlerden mutlu olacaktır. Egzersiz amacıyla uzun yürüyüş-koşular ve zorluk derecesi yüksek oyunlar yaptırılabilir. Avcılıkla ilgili oyunlar ise İngiliz setter köpekleri adeta mest edecektir. Bu bağlamda English Setter sahiplenmek isteyen kişilerin köpeğin ihtiyaçlarına cevap vermesi gerekmektedir.
 • Parmakları arasında bulunan tüylerin düzenli kırpılması hayat kalitelerini artıracaktır.
 • Eğer bir bahçeniz varsa onu enerjisini atabilmesi için orada serbest bırakabilirsiniz.
 • Köpek sesi konusunda soru işaretiniz varsa, onların en çok bir yabancıyla karşılaştıklarında rahatsız olurlarsa havlayarak uyarı yapmaya çalışacaklarını söyleyebiliriz.

 

English Setter Genel Özellikleri

 

English Setter ırkından köpekler canlı renklere sahip tüylere sahiptir.  Tüyleri aynı zamanda yumuşak ve uzundur. Bu cins köpekler beyaz doğmaktadırlar. Büyüdükçe beyazın üzerinde siyah, ciğer rengi, ten rengi gibi renkler belirecektir.

 

Evlerinde sevgi dolu, ilgi gördükleri bir yaşam tam onlara göredirler. Hele ki çocuklar da varsa neşeleri hiç eksik olmayacaktır. Dışarıda koşan, avlarda yardımcılık yapan, atlayıp kazan English Setter, eve geldiğinde sakince zaman geçirecektir. Belli bir süre dışarda enerji harcamaları gereklidir.

 

 • İngiliz setter köpek yalnızlığı sevmezler. Birlikte yaşamak adına özel bir köpektirler. Kısacası aileye ihtiyaçları vardır. Köpek bakımı zor mu diye düşünüyorsanız size vereceği sevginin tüm zorluklara değeceğini söyleyebiliriz.
 • Gün içerisinde ihtiyaç duydukları kadar egzersiz yapabilirlerse günde 12 saate yakın uyku süreleri vardır.

 

English Setter genel sağlıkları iyi olan köpeklerdendir. Ancak bazı türlerde olduğu gibi bu türde de yatkın olunan hastalıklar söz konusudur. İngiliz setter yavru sağır doğma, yüksek tiroit, eklem rahatsızlıkları ve çeşitli allerjiler bu türün yatkın oldukları hastalıklardır. Beslenmesine çok dikkat edilmeli, bu konuda veterinerlerden destek ve tavsiyeler alınmalıdır. Besinlerinin içeriklerine dikkat edilmeli, enerji ihtiyaçlarının karşılanması gerekmektedir.

 

English Setter Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

 • English Setter tüy özellikleri nelerdir?

 

Tüyleri uzun, düz, ipeksi yumuşaklıkta ve bir miktar dalgalıdır.

 

 • English Setter cinsi köpekler ortalama kaç yıl yaşar?

 

Ortalama ömürleri 11-12 yıldır.

 

 • English Setter fiyatlarını ne belirler?

 

Bu cins köpeklerin fiyatlarını tüylerinin rengi, genel sağlık durumları, eğitilmiş olup olmadıkları belirlemektedir. Köpek sahiplenme siteleri ve ilanlarından ücretsiz sahiplenme şansına da sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde ingiliz setter yavru satılık ilanları da yavru halde beslemek isteyenler için uygundur.

 

 • English Setter ne kadar gelişebilir?

 

Erkek English Setter yaklaşık 61–68 cm kadar; dişileri ise 59–66 cm uzayabilmektedirler. Ağırlıkları ise ortalama 20–35 kg olabilmektedir.