logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekBelçika Kurdu kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan bulunamadı.

Belçika Kurdu Sahiplenme 

Belçika kökenli bir çoban köpeğidir. Kaslı yapısından dolayı oldukça dikkat çeken bir köpek türüdür. Belçika kurdu yavrusu, içindeki koruma güdüsünden dolayı küçük yaşlardan beri sahibini korumayı kendine görev edinmiştir. Hırslı ve fazlasıyla çalışkandır. Eğitim sırasında ona kötü davranmanız veya kızmanız sizi daha sonra oldukça pişman edebilir.

Sağlıklı olduğunu parlak tüylerinden ve gözlerinden anlayabilirsiniz. Yavruyken sahip olduğu gri, açık renk tüyler büyüdükçe rengini kahverengi, koyu kahverengi ve siyaha bırakır. Yavru Belçika Kurdu sahiplenme özellikle çocuklu ailelerin ilk tercihleri arasındadır.  Apartman yaşamına fazlasıyla uygun olan bu köpekler, gün içerisinde ona vakit ayırdığınız sürece sizi üzmeyecek ve oldukça sakin olacaktır.

Birçok kişiye nazaran ailedeki tek kişiyle özel bir bağ kurmayı tercih eder. Yavru belçika kurdu oldukça korkak gen, yetişkin bir Belçika Kurdu oldukça cesurdur. Fazlasıyla çekingen bir yapıya sahip olan bu tür, diğer köpeklerle küçüklükten beri beraber ise anlaşabilir. Büyüdüğünde diğer evcil hayvanlara zarar verme oranı yüksektir.

Belçika Kurdu Özellikleri

•    Sahibiyle oyun oynamayı çok sever.
•    Başka ırktan köpeklerle çok iyi anlaşamaz.
•    Yabancılara alışması çok uzun sürerken çocuklar ile iyi vakit geçirir.
•    Eğitime olan yatkınlığı ile pek çok insanın tercih ettiği köpek türlerinden biridir.
•    Oldukça hırslı olan belçika kurdu yavrusu eğitim sırasında sizi zorlayabilir.
•    Küçükken sahibinden yeterince sevgi görmezse ileride çok hırçın bir köpek olabilir.
•    Gün içerisinde enerjisini atabilmesi için sahibi tarafından yürüyüşe çıkarılmalı ya da yaşına uygun egzersizler yaptırılmalıdır.

Belçika Kurdu Bakımı

Bir çoban köpeği türü olan yavru belçika kurdu enerjik yapısıyla sahibini fazlasıyla yorabilir. Eğer gün içerisinde enerjisini atamazsa huysuzlaşabilir. Kaslı ve uzun yapısının yanında oldukça zeki olan belçika kurdu sürekli yeni yerler keşfetmek ister. Büyük bir bahçe ya da oynayabileceği açık bir alan onu çok mutlu edecektir. Ev ortamına rahatlıkla adapte olabilirler fakat yalnız kaldıklarında evdeki eşyaları dağıtıp, kırabilirler.

Belçika kurdu yavrusu sahiplerini koruma içgüdülerinden anlaşılacağı üzere aslında polis köpekleri olarak da bilinir. Doğru eğitim verilmediği zaman sahiplerine bile zarar verebilir. Küçük yaşlarda sevgi göstermek, farklı ortamlarda bulunmasını sağlamak büyüdüğünde hırçın olmasını engelleyecektir. Satın yavru Belçika Kurdu için doğru bir eğitimin verilmesi önemlidir. 

İletişim esnasında sizin ruh halinize göre tepki verir. Ona kızgın yaklaştığında size sinirlenecek, siz ona sevgi ile yaklaştığınızda istediğiniz her şeyi yapacaktır. Eğitim esnasında verdiğiniz ödül mamaları onu eğitime daha da bağlayacak, size olan güvenini de arttıracaktır.

Belçika Kurdunun İhtiyaç Duyduğu Şeyler

Yavru belçika kurdu haftada 2 veya 3 defa taranmak isteyecektir. Yılda bir kez gireceği tüy dökme mevsiminde tarama işlemleri günlük düzenli olarak yaptırılmalıdır. Fakat fazla tarandığında derisi tahriş olur. Tırnak bakımı düzenli yapılmalıdır. Kulakları toz alacağı için 2 haftada bir kez nemli bir bezle silinmelidir.
 
Belçika Kurdunun Fiziksel Özellikleri

Kaslı bir vücuda sahip olan belçika kurdu yavrusu boyu erkeklerde 60-66 cm arasındayken dişilerde 55-60 cm arasındadır. Erkeklerde ağırlığı 27-35 kg iken dişilerde bu oran 19-25 kg ağırlığındadır.

Belçika Kurdu Sağlığı

Belçika kurdu yavrusu sahiplenme sonrası bakımı önemlidir. Eğer yeterince sağlıklı bir vücuda sahipse 12 ile 14 yıl arası yaşam sürebilir. Sahibi tarafından düzenli beslendiği ve gün içerisinde egzersizlerini yapabildiği vakit yaşadığı yıl sayısı da artacaktır. Düzenli veteriner kontrolüne götürülmelidir. Direncinin düşmemesi ve vitamin kaybetmemesi için mutlaka aşılarının veteriner tarafından düzenli yapılması gerekmektedir.
Belçika Kurdunun Karşılaşabileceği Hastalıklar

•    Dirsek çıkığı
•    Katarakt
•    Hipotiroid
•    Epilepsi
•    Göz Problemleri
•    Alerji
•    Kalça Çıkığı

En Sık Sorulan Sorular

Belçika kurdu çok tüy döker mi?

Yavru belçika kurdu sadece yılda iki kez yoğun tüy dökmektedir.

Belçika kurdunu eğitmek şart mıdır?

Sahibinden oldukça yoğun ilgi bekleyen bu köpekler küçük yaşta eğitilmelidir.

Belçika kurdunun evcilleştirilmesi kolay mıdır?

Yavru belçika kurdu satın alarak, evcilleştirmek oldukça kolaydır. Her daim sahibinden ilgi bekleyen bu enerjik köpekler, küçük yaşta tanıştırılan sevgi ve sosyalleşme ile uslu ve sakin bir köpek olabilir.

Belçika kurdunun fiyatı nasıldır?

Belçika kurdu yavru fiyatları, köpeğin yaşına, eğitimine ve tercih ettiğiniz pet shopa göre değişiklik gösterecektir.

Belçika kurdu gün içerisinde kaç saat egzersiz yapmalıdır?

Sahibinin boş vakti ve ilgisine göre değişiklik gösterilebilir. Ama egzersiz yapılmadığı günlerde bile 1-1,5 saat arası koşmasına izin verilmelidir. Enerjisini atamayan köpek hırçınlaşabilir.