logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekAmerican Bully kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan bulunamadı.

American Bully

 

Görüntüsü itibari ile ürkütücü bir köpek türü gibi görünse de aksine alında yapısının çok tersinde iyi sevecen bir köpek türüdür. Farklı renk çeşitleri bulunan köpek türüdür. 4 farklı boy çeşitleri vardır.

 

  • Pocket Bully
  • Standart Bully
  • Classic Bully
  • XL Bully

 

Gibi dört farklı boyut çeşidi görülmektedir ve bu şekilde isimlendirilmişlerdir.

 

American Bully Köpeklerin Kökeni

 

Köken tarihi diğer köpek cinslerine nazaran daha yakın bir zamana dayanır. Kökenleri isimlerinden de anlaşılacağı üzere Amerikan kökenlidir. İki adet köpek cinsinin çaprazlanarak eşleştirilmesi sonucu ortaya çıkmıştır. American Staffordshire Terrier ile American Pit Bull Terrier cinsi köpeklerin çiftleşmesi sonucu ortaya çıkan tür olmuştur. Çok kısa bir zamanda Amerika’da yer almayı başarmışlardır. Fazlasıyla da tercih edilen köpek haline gelmişlerdir.

 

American Bully Köpeklerin Karakterleri

 

American Bully sahiplenme özellikle ailelerin tercihidir. Aile dostu bir köpektir bu yüzden sadık aile dostu olması istenilen bir köpek türü aranıyor ise doğru bir seçim olacaktır. Üretilmesinde asıl amaçlardan birisi de dost canlısı olmasının istenmesidir. Yapıları, görünümleri sebebi ile korkutucu bir köpek türü gibi görünüp anlaşılıyor olabilir ancak fazlasıyla uyumlu köpek çeşididir. Çocuklarla, aile üyeleri ile arası son derece iyidir. Yavru olduğu zamanlarda eğitilir ise çok sosyal bir köpek olabilmektedir.

 

American Bully Köpeğin Beslenme Şekli

 

American bully köpek beslenmesi bakımından sahiplerini çok fazla uğraştırmaz. Ev yemekleri ile beslenebilir ama American bully köpeğin tercihi mamadan yanadır. Mama yemeyi daha çok severler. Sağlıklı olması için de mama ile beslenmesi daha doğru olanıdır. American Bully yavru iken sahiplenilirse aile üyeleri ile derin bağlar kurar.

 

American Bully Köpeğin Sağlığı

 

Kilo almaya oldukça müsait vücutları vardır. Beslenmelerine ve bakımlarına çok dikkat edilmelidir. Düzenli olarak veteriner kontrolleri yapıldığı sürece sağlıkları da iyi olacaktır. Herhangi bir kalıtsal hastalıkları bulunmamaktadır.

 

American Bully köpeklerin Fiziksel Özellikleri

 

Erkek American Bully köpek yükseklikleri 14 santimetre ile 19 santimetre aralığındadır. Dişi American Bully köpek yüksekliği ise 16 santimetre ile 18 santimetre aralığındadır. Bully köpeklerin ağırlıkları dişilerde de erkeklerde de aynı aralığa sahiptir. 30 ila 55 kilogram aralığındadırlar. Ortalama olarak 10 12 yıl yaşamaktadırlar. Düzgün ve özenli bakım sonucunda yaşam süreleri uzayabilmektedir. 

 

American Bully Köpeklerin Sahiplendirilmesi

 

American bully fiyatları ortalama fiyatlara sahiptir. Köpeğin türüne ve cinsine göre değişiklik göstermektedir. Yavru american bully olması da hem avantaj hem de fiyatta artışa neden olmaktadır.

 

American bully köpeklerin fiyatları iki grupta incelenmiştir. Sınırlı kayıtları olan bullyler vardır ve tam kayıdı olan bullyler mevcuttur. Tam kayıtlı Bully fiyatları daha yüksektir. Sıradan bir çiftlikten ise daha uygun fiyatlara satılık American Bully sahiplenilebilir. Elbette köpeğin kaç aylık olduğu, eğitimi gibi pek çok faktör fiyatını etkilemektedir. Ancak yavru American Bully sahiplenme isteğinde olanlar uygun fiyatlarla bu sevimli köpeğe yuvalarını açabilirler.

 

Genellikle çok güzel yetiştirildikleri için bazı köpek şovlarına katılmaları için satın alınmaktadır orada. Eğer ki dost canlısı bir köpek isteniyor ise yavru American Bully sahiplenmek doğru bir seçim olacaktır.

 

American Bully Köpekler Hakkında Merak Edilen Sorular

 

  • American bullyler apartman dairesinde bakılabilir mi?

 

Eğitimleri ile alakalıdır. Eğer yavruyken alınmış ise apartman dairesine alışabilir ama dışarıda büyümüş bir american bully cinsini apartman dairesine alıştırmak zorluk çektirecektir.

 

  • American bully köpekler çok tüy döker mi?

 

American bully köpekler çok tüy dökmezler kısa tüy yapısına sahiptirler orta derecede tüy dökümleri olur. Yediği besinler ve bullylerin taranma sıkılıkları da bu tüy dökme derecesini değiştirmektedir. Düzenli bir şekilde köpeğin tüylerinin taranması gerekmektedir.

 

  • American bully köpekler çok havlar mı?

 

Çok havlayan saldırgan bir tür değildir. Tehlike sezdiği zaman havlayıp kendisini ve sahibini koruma atağına geçmektedir.

 

  • American bully köpekler oyuncu mudur?

 

Sahibine oldukça sadıktır sürekli oyun oynamak istemeseler de güzel vakit geçirip eğlenilebilecek bir köpek cinsidir.

 

  • American bully köpekler nasıl beslenmelidir?

 

American bully köpekler her türlü beslenebilmektedir. Normal yemek artığı da yerler, mama da yerler ama sağlıkları açısından ve köpeğin mutluluğu açısından onun için en uygun olanı mama yedirilmesidir. Mama seçimleri de sağlığı açısından önem taşımaktadır. Düzgün, özenli mama seçimi köpeğin yaşam kalitesini ve süresini de değiştirecektir.