logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekBullmastiff kategorisinde ilan bulunamadı.
 • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan bulunamadı.

Bekçi Köpeği Bullmastiff’in Özellikleri

Bullmastiff ırkı, 19. yüzyılda Mastiff ve Bulldog'un melezlenmesiyle üretilmiştir ve çok iri bir köpektir. Cesur, sessiz, atik ve korkusuz karakter yapısı insanların ilgisini çekmektedir. Bullmastif cinsi köpek ırkı, tarih boyunca kaçakları yakalamak ve tespit etmek için kullanılmıştır. Bu köpek yerin koruyucusu unvanı ile adlandırılmaktadır. Her zaman dikkatli ve güvenilir olmasına rağmen saldırganlara, hırsızlara ve yabancı insanlara karşı son derece caydırıcı bir özelliğe sahiptir.

Bull Mastif Irkının Karakteri

Sahibi ile fazlasıyla güçlü bağlar kurabilen bu ırk oldukça itaatkar ve cesur kişiliği ile bilinmektedir. Sosyalleştirilmesi ve eğitimi çok gereklidir. Bullmastiff yavru olduğu dönemlerde eğitimlere başlanmalıdır. Aksi koşulda saldırgan özellikler göstermesi olasıdır.

Fiziki Özellikleri

 • Bullmastiff ırkı köpeklerin yüz yapısı geniştir.
 • Aynı ihtiyarlamış gibi görünen kırışık yüz çehresi kesinlikle sizi aldatmasın. Oldukça güçlü ve sağlam yapısı olan bir köpektir.
 •  Burnu içeri doğru göçük vaziyettedir. Burun rengi beyaz ve yüz hatlarıyla orantılı bir şekilde büyüktür.
 • Yüzlerindeki sert görünüşün yanı sıra zeki bir ifade de takınabilmektedir.
 • Karşıdan bakıldığında kulakları V harfine benzeyen, koyu ve yere doğru sarkık bir vaziyettedir.
 • Ağız yapılarıyla da dikkat çeken Bullmastiff cinsinin dişleri üst üste gelecek şekilde kapanmaktadır.

Bullmastiff Bakımı

Bullmastiff  satılık yavru sahiplenecek kişilerin köpek bakımı hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Bu ırk sadece gerektiğinde banyo yapılması gereken bir ırktır. Tırnakları uzadığı zaman profesyonel insanlar veya veterinerler tarafından dikkatle kısaltılmalıdır. Tüyleri düzenli olarak taranmalıdır. Genellikle ömürleri 9-11 yıl arasında olan Bullmastiff ırkının bir seferde 4 ila 13 yavrusu olabilir. Dikkat edilmesi gereken konulardan gelen sağlık problemleri ise; Kalça diplezyası PRA ve genetik retina bozukluğudur. Bullmastiff Türkiye içinde diğer köpek ırklarına göre çok fazla ilgi görmemektedir.

Bullmastiff Nasıl Sahiplenilir?

Bullmastiff sahiplendirme genellikle internet üzerinden köpek sahiplendirme sitelerinden veya barınaklardan gerçekleşmekle birlikte eğer safkan bir ırk istiyorsanız Bullmastiff satılık olarak köpek üretim çiftliklerinden satın alabilirsiniz. Köpek üretim çiftliklerinden alınan köpeklerin kimlikleri vardır.

Bullmastiff Fiyatları

Bullmastiff fiyat aralığı sabit bir fiyat olmamakla birlikte köpek üretim çiftliklerinde değişim gsöterir. Köpek yavrusu fiyatları Türkiye’deki çiftliklerde ortalama aynı rakamlardadır.

Bullmastiff Ne Kadar Yaşar?

Her zaman beslenme programına uygun ve kaliteli yiyecekler ile beslenmesi durumunda yaklaşık olarak   ömrü 8 ila 10 yıl arasında değişiklik gösterebilmektedir. Birçok köpek ırkında da olduğu gibi Bu köpek ırkı içinde bazı kronik ve kalıtsal hastalıklar bulunmaktadır. Yavru köpek almak istiyorum diyenler için arayışlarına bağlı olarak tavsiye edilecek güzel köpek ırklarından biridir.

Bullmastiff Cinsi Köpek Özellikleri

 • Oldukça özel bir aile köpeğidir.
 • Ufak çocuklarla yalnız kalmamalıdır ancak büyük çocuklar için çok iyi bir arkadaştır.
 • Aşırı derecede havlayan bir köpek değildir, gerekli durumlarda ise havlar.
 • Ailesini elinden geldiğince korumaya çalışır.
 • Çok iyi bir bekçi köpeğidir.
 • Bullmastiff yavru köpek fiyat ve özellikleri açısından tercih edilebilirdir.

Bullmastiff Hakkında Sık Sorulanlar

Bullmastiff Nasıl Beslenmeli?

Günde iki öğün olarak yüksek kaliteli olan büyük ırk köpek mamaları bu cinsin günlük yemek ihtiyacını oldukça karşılar. Günlük verilecek olan mama miktarı köpeğin yaşına, sağlık durumuna, kilo durumuna ve egzersiz düzeyine göre değiştirilebilir.

Bullmastiff Kaç Saat Uyur?

Uykuya fazlasıyla düşkün olan bu köpekler günlerinin büyük bir kısmını uyuyarak geçirirler. Yavru Bullmastiff ilk doğduğu dönemlerinde 18 saate kadar olan uyku süreleri yetişkinliğe adım atmalarıyla 12-14 saat aralığına kadar düşmektedir.

Bullmastiff Kaç Kilo Olmalı?

Bullmastiff cinsi köpekler oldukça büyük, heybetli, kaslı ve sert bir vücut yapısına sahiptir. Tüm bu özelliklerine rağmen bu köpeklere hantal demek onlara haksızlık olacaktır. Bu türün dişilerinin ağırlığı genellikle 45- 54, erkeklerin ağırlıkları ise 50- 59 kg arasında değişiklik gösterebilmektedir. Erkek köpeklerin boyu 69, dişilerinin boyu ise 66 santimetreye kadar uzayabilmektedir.

Bullmastiff Kaç Yavru Doğurur?

Bu ırkın dişileri bir doğumda 4 ile 13 arasında yavru dünyaya getirebilirler. Bu köpekler ortalama olarak ise 8 yavruya sahip olabilirler. Bu dev köpek ırkının ise gelişimi 18- 20 ay boyunca devam etmektedir.

Bullmastiff Yasak Mı?

En çok sorulan sorulardan biri olan Bullmastiff yasak sorusunun cevabı ise hayır. Türkiye’de yasaklı köpek cinsleri içerisinde bu ırk bulunmamaktadır.