logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekBasset Hount kategorisinde ilan bulunamadı.
 • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan bulunamadı.

Basset Hount Ödüllendirilmeyi Sever

 

Basset Hound cinsi köpekler özgür ruhlu olmalarıyla tanınırlar. Köpek cinsleri içinde ödül almayı en çok seven köpeklerdendir. Eğer kurallara uymasını istiyorsanız ödüllendirme konusunu asla es geçmemelisiniz. Aksi takdirde umursamaz bir tavrı olabilmektedir. Oldukça sosyal olup oyun oynamaya bayılmasının yanı sıra sakin, sabırlı bir yapıya sahiptir. Basset Hound sahiplenme gerek çocuklar gerekse büyükler için mükemmel bir ev arkadaşlığının başlangıcıdır. Dost canlısı ve oyunculuğuyla dikkatleri üzerinde tutar.

 

Basset Hound Kökeni

 

Kökenlerine baktığımızda eski zamanlarda avcılıkta kullanılan bir tür olduğunu görürüz. Avladıkları hayvanlar arasında sülün, keseli sıçan, yaban tavşanı ve tilki gibi küçük hayvanlar bulunmaktadır. Avcılık demişken koku alma yeteneğine de değinmek gerekir. Basset Hound iyi bir koku alma yeteneğine sahiptir.

 

Basset Hound eğitilirken elinizden geldiğince sabırlı olmanız gerek. Her ne kadar size kolayca uyum sağlayabilecek bir tür olsa da eğitimden usanması an meselesidir. Bunu engellemenin yolu ise güzel bir ödüllendirmedir. İnatçılığıyla da zaman zaman sahibinin sınırlarını zorlayabilir. Basset Hound köpek çeşitleri arasında her ne kadar inatçılığıyla meşhur olsa da sahibine karşı duyduğu bağlılığı son derece yüksektir. Satılık Basset Hound yavru alacak olan kişiler, erken dönemde eğitime başlayabilirler.

 

Basset Hound Fiziksel Yapısı Nasıldır?

 

Basset Hound avcılık konusundaki hünerleri nedeniyle bazı eylemlerden ekstra hoşlanmaktadır. Onunla avcılık oyunları oynarsanız, ona iz sürmekle ilgili görevler verirseniz aşırı mutlu olup zevkle oyunun sonunu getirecektir. Çocuk yetişkin demeden herkesle iyi anlaşabilen bu uyumlu ve sevimli dostlarımız, diğer köpekler arasında karakter yönünden büyük farklılıklar gösterir. Basset Hound özellikleri:

 

 • Onunla oyun oynayın, onu gezdirin, koşturun ancak yalnız bırakmayın. Çünkü Basset Hound cinsi köpekler yalnızlığa karşı hiç sıcak yaklaşmazlar.
 • Sosyal bir köpek olduğundan ve gerek insanlarla gerekse diğer tür köpeklerle iyi anlaşabildiğinden yalnız kalmaması için ona bir arkadaş edinebilirsiniz. Bu onu yalnızlığın getirdiği mutsuzluktan kolayca kurtaracaktır.
 • Eğitiminin uzmanlar eşliğinde verilmesi ve basset hound yavru iken sosyalleştirilmesi sağlıklı bir yetişkinliğe adım atmasında oldukça önemli bir konudur.
 • Basset Hound cinsi köpeklerin dişileri 20 ila 27 kilogram ağırlığa, 28 ila 36 cm. arasında boy uzunluğuna ulaşabilirler. Erkekleri ise 23 ila 29 kilogram ağırlığa, 30 ila 38 cm. arasında boy uzunluğuna erişebilirler.
 • Aşırı tüy dökme zamanları ilbahar ve sonbahar aylarıdır.
 • Deri rahatsızlıkları ve kulak enfeksiyonlarına karşı dikkatli olunmalıdır.
 • Köpek bakımı zor mu sorusunun cevabı Basset Hound türü için kolayca hayır diye cevaplandırılabilir.

 

Basset Hound Karakteri Ve Özellikleri Nasıldır?

 

 • Basset Hound cins köpeklerin Fransa menşeili oldukları düşünülmektedir.
 • Eski zamanlara ait bazı eserlerde Fransız yüksek zümresi tarafından merakla beslenilen, yetiştirilen bir köpek cinsi olduğu anlaşılıyor. Basset Hound eski zamanlardan bugünlere popüleritesini kaymemişe benziyor.
 • Basset Hound kısa bacaklı, gelişkin vücutları ve koca kafa olmalarıyla sevimli mi sevimli bir köpektir.
 • Bu cins, köpek sesi denildiğinde en beğenilen türlerdendir.
 • Avcılığına bakıp da sakın kaba bir köpek olduğunu düşünmeyin. Basset Hound nazikliğiyle de nam salmıştır. Nazik olması sebebiyle de çevresiyle uyum içinde yaşayabilmektedir.
 • Basset Hound cinsi köpekler için bir diğer önemli mesele de bakımlarıdır. Tüylerini haftada birkaç kere olmak üzere taramanız onun ölü tabakadan kurtulmasını sağlayacaktır.
 • Rutin egzersizlerle enerjisini harcamalı ve gücünü muhafaza edebilmelidir.
 • Besin tüketimine azami özen gösterilmelidir. Diğer bazı köpek cinsleri gibi kilo alma konusunda meyillidir.
 • Akıllı, sadık, oyun oynamaya düşkün bir Basset Hound köpek satın alma düşüncesine sahipseniz bir Basset Hound türü köpek kesinlikle sizin için en uygun seçenek olacaktır.

 

Basset Hound Hakkında Çok Sorulan Sorular Nelerdir?

 

 • Basset Hound tüy özellikleri nelerdir?

 

Kısa ve parlak tüy yapısına sahip Basset Hound cinsi köpekler her zaman tüy dökebilmektedir. Beyaz, siyah benekli ve kahverengi tüye sahip olabilen bu tür özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında daha fazla tüy dökebilmektedir.

 

 • Basset Hound cinsi köpekler ortalama kaç yıl yaşar?

 

Bu ırktan gelen köpekler 10-12 yıl arasında yaşabilmektedirler. Sağlıklarına ve beslenmelerine dikkat edilmesi bizlerle geçirdiği süreyi artıracaktır.

 

 • Basset Hound fiyatlarını ne belirler?

 

Basset Hound köpek cinsi atalarının özelliklerini taşıma durumuna ve yaşının ilerleyip ilerlemediğine göre farklı fiyatlarda olabilmektedirler. Basset Hound fiyat sorgusu ya da basset hound sahiplenme için web ilanlarına göz atabilirsiniz.

 

 • Basset Hound ne kadar gelişebilir?

 

Basset Hound cinsi köpeklerin dişileri 20 ila 27 kilogram ağırlığa, 28 ila 36 cm. arasında boy uzunluğuna; erkekleri ise 23 ila 29 kilogram ağırlığa, 30 ila 38 cm. arasında boy uzunluğuna erişebilirler.