logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekWhite Terrier kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan bulunamadı.

Küçük Sevimli Irk White Terrier 

Hem bakımı kolay, hem bembeyaz, hem de sevimli ve şen şakrak bir köpek arıyorsanız White Terrier ırkı ile aradığınızı bulabilirsiniz. White Terrier, tüylerinin beyaz olması, oyun oynamayı ve eğlenmeyi seven bir tür olmasından dolayı sahibini de memnun etmeyi başarır.

Bazen çok havlaması sebebiyle özellikle kalabalık yaşam alanlarında, apartmanlarda köpek sesi sebebiyle rahatsız olanlar için problemlere sebep olabilmektedir. Ancak White Terrier köpek yavrusu küçüklükten itibaren eğitildiğinde ve sosyalleşmesi sağlandığında bu gibi sıkıntıların aşıldığını göreceksiniz.

White Terrier köpek yavrusu eğitimi verildikten sonra apartman hayatına oldukça başarılı bir şekilde uyum sağlarlar. Köpek ırkları arasında akıllı köpek türlerinden biridir. Bu sayede eğitimlerini tamamlamakta sahibine ve eğitmenine zorluk çıkarmamaktadır. İnsanlara ve yalnız kalmayacağı ortamlara ihtiyaç duyarlar. 

White Terrier Kökeni Nereden Gelmektedir?

•    Evlerimizde neşe kaynağı olan White Terrier cinsinin ne zamana dayandığı tam bilinmemektedir. Bazı araştırmalar 17. yüzyıla kadar götürürler. 
•    Eski zamanlarda çeşitli hayvanları avlamak için kullanılmıştır. Evlerimize girmeden önce sıçan, su samuru, tilki, fare gibi hayvanlar avladıkları bilinmektedir. 
•    İlk çıktıkları ülke İskoçya’dır.
•    White Terrier cinsi köpekler köpek cinsleri arasında çok zeki olanlardandır ve çok hızlı öğrenebilirler. Eğitimlerinin erken dönemlerde başlaması tavsiye edilmektedir. Ona karşı tutarlı davranışlarla yaklaştığınızda ve eğitimi sırasında tüm başarıları için ödüller verdiğinizde sizi memnun edecektir. 
•    White Terrier cinsi köpeklere kaba davranışlardan eğitim süresince ve aslında her zaman kaçınılmalıdır.
•    White Terrier, ailesine karşı ne kadar uyumlu ve sevecen ise de yabancılara karşı oldukça temkinli yaklaşmaktadır. Çocuklarla oyunlar oynamaya bayılırlar. Gün içinde enerjik olduklarından hem çocuklarla hem de diğer köpeklerle bol bol oyun oynayabilirler. Bu oyunlar hem onun enerjisini alır hem de ona mutluluk verir.
•    White terrier sahiplenme olanakları olan bir türdür.

White Terrier Genel Fiziksel Özellikleri

White Terrier cinsi köpeklerde doğumlar sancılı olmaktadır. Sağlıkları açısından doğumlarının veteriner hekimi eşliğinde gerçekleştirilmesi tavsiye edilir.  Dişi White Terrier köpekler doğum başı 2 ila 5 arasında White Terrier yavru sahibi olmaktadırlar. Kilo almaya meyilli yapıları sebebiyle beslenmelerine özen gösterilmelidir. Sevimli beyaz terrier yavru köpekler 6 kilogram ile 9 kilograma kadar büyüyebilmektedirler.

12 ile 17 yaşına kadar bize eşlik edebilirler. Yaklaşık ömürleri bu kadardır. Hayat dolu dostlarımızın boyları ise 25 cm ile 28 cm kadar uzayabilir. Tüy dökme konusunda orta seviyededirler. Diğer köpeklere göre sert tüylere ve hassas deriye sahiptirler. White Terrier köpeklerin tüylerinin sağlıklı bir şekilde uzaması için özel amino asitlerin yanı sıra derilerinin sağlığını destekleyici nitelikte olan hodan yağı ve keten tohumundan elde edilen yağ asitlerini içeren besinler önerilir.
White Terrier cinsi köpek bakımı kapsamında görüş açılarının genişliğini sağlamak ve göz sağlıklarını korumak amacıyla göz çevrelerindeki tüyler düzenli şekilde bir miktar kesilerek kısaltılmalıdır. Tüylerini toplamak amacıyla yavruyken haftada bir fırçalamak yeterlidir. Yetişkin olduklarında ise her gün fırçalanmaları tavsiye edilir. White terrier bakımı görüldüğü gibi çok dikkat gerektirir.

White Terrier Sağlığı İçin Öneriler

•    White Terrier türü köpeklerin beslenmesi daha önce de bahsettiğimiz gibi kilo almaya meyilli olduklarında özen gösterilmesi gereken bir konudur.
•    Beslenmelerinde küçük ırklara özel olarak üretilen kuru köpek maması tavsiye edilmektedir.
•    Sevimli, küçük boylu ve hafif olmalarına karşı White Terrier cinsi köpekler kaslı köpeklerdendir.
•    Mümkün olduğunca besleyiciliği açısından en kaliteli ürünlerle beslenmelidirler. Yiyecekleri, mamaları konusunda dikkatli seçimler yapılmalıdır.
•    Yaklaşık 13 saat uyumaları sağlıkları ve hareketlilikleri açısından çok gereklidir. Minimum 13 saat uyumaları gerekir.
•    Güven hissine sahip olacakları korunaklı yerlerde uyumaları onların kendilerini iyi hissetmelerini ve daha iyi uyku almalarını sağlayacaktır.
•    White terrier sahiplenme isteğiniz varsa bunu bilmenizde fayda var. Bahçede kazma ve eşeleme olayına ayrı merakları ve arzuları yüksektir. 

White Terrier Hakkında Sorulanlar
 
•    White Terrier tüy döker mi?

Sert tüylere sahip bu ırk orta düzeyde tüy dökmektedir.

•    White Terrier cinsi ortalama ne kadar yaşar?

Bu sevimli dostlarımız 12-17 yıl arasında yaşamaktadırlar.

•    White Terrier ne kadar büyümektedir?

6-9    kilogram arasında ağırlığa sahiptirler. Boyları ise 25-28 cm arasında değişmektedir.

•    White Terrier fiyatı nelere bağlıdır?

White Terrier köpek fiyatları da diğer türler gibi türünün özelliklerini ne kadar taşıdığına bağlı olacak şekilde değişebilmektedir. Yetişkin köpeklerde aldıkları eğitim, fiyatlarını yükseltmektedir.