logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekPresa Canario kategorisinde ilan bulunamadı.
 • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan bulunamadı.

Presa Canario

 

Presa canario köpekler kendilerinden çok emin duruşları ile gündeme gelmektedir. Her an hareket için hazırda beklerler. Vücutlarına kıyasla büyük kafaları vardır. Çok etkileyici fiziksel görünümleri vardır. Presa Canario satılık yavru halinde alınarak, rahat bir şekilde eğitim verilebilir.

 

Presa Canario Köpeklerin Kökenleri

 

Kanarya adalarına ait olan bir köpek cinsidir presa canario. Kanarya adaları ise İspanya’ya bağlıdır. Kanarya adaları fethediliyor ve bölgeye bazı İspanyol gezginleri geliyor bu gezginler çiftlikteki hayvanları vahşi hayvanlardan korumaya ihtiyaç duymuşlardır. İşte bu ırkın oluşması için bir temel atılmıştır. Dünyanın en büyük köpeği tanımlaması yapılmaktadır. Büyük köpeklerden anılmasının sebebi ise, iri cinsteki bekçi köpeklerin çiftleştirilmesi sonucunda orta büyüklüklerde koruyuculuğu yüksek olan bir ırk el presa canario ırkı oluşmuştur.

 

Presa Canario Köpeklerin Fiziksel Özellikleri

 

Erkek presa canario köpekler fiziksel anlamda incelendiğinde, yükseklik olarak 60 santimetre ile 65 santimetre aralığında değişiklik gösterir. Dişi presa canario köpekler fiziksel olarak incelendiğinde ise, yükseklikleri 55 santimetre ile 60 santimetre aralığında değişmektedir. Presa Canario fiyatları da elbette köpeğin cinsiyetine ve fiziki görünümüne göre değişmektedir.

 

Presa canarioların ağırlıkları, kiloları ise 40 kilogram ile 60 kilogram arasında değişmektedir. Fiziksel özellikleri genetiğine de bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Doğru düzenli bir beslenme ve güzel bir bakım ile dikkat çeken fiziği ön plana çıkmaktadır. Beslenme düzeni fiziksel özelliklerinin üzerinde büyük etkilidir. Yavru Presa Canario iyi bakıldığı takdirde dikkat çekici bir evcil hayvan olmaktadır.

 

Presa Canario Köpeklerin Karakter Özellikleri

 

 • Büyüklerdir.
 • Yapısından ötürü agresif bir ırktır.
 • Baskın yapıları vardır.
 • Kendilerine oldukça güvenirler.
 • Sınırların doğru çizilmesi gerekmektedir.
 • Sosyal hayata çok uyumlu değillerdir.
 • Yabancılara karşı agresif davranış sergilerler.
 • Tüy dökümü biraz fazladır.
 • Apartmanda beslenmesi biraz zorlayıcıdır.
 • Korumacıdırlar.
 • Ağızlık kullanılması gerekmektedir.
 • Agresif davranışlar sergilemeye meyillilerdir.

 

Presa Canario Köpek Bakımı

 

Presa canario cinsi köpeklerin tüyleri kısa ve diktir. Düzenli bir şekilde tüylerinin fırçalanması gerekmektedir. Bu şekilde tüy dökümünü kontrol altına almak gerekmektedir. Tüy dökümü nasıl kontrol altına alınabilir? Sert birer fırça alınır ve presa canario köpeğin tüyleri haftada birkaç kere olmak üzere güzelce taranır. Kısa tüyleri olması sebebi ile soğuğa karşı dayanıklı değildir. Belli bir süre geçtikten sonra dayanıklılık süresi de azalacaktır.

 

Presa Canario bakımı için tüylerine gösterilen özen beslenme alışkanlığına da gösterilmelidir. Köpeğin besleneceği alanın soğuktan izole edilmiş alan olması gerekmektedir. Ya da belirli özelliklere sahip koruyuculuğu yüksek olan köpek kıyafetleri de giydirilebilmektedir. Banyo yaptırılırken, gözüne ve kulaklarına şampuan sabun kaçmamalıdır. Bu kısma çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Şampuan kalıntıları güzelce temizlenmelidir. Presa canarioların mama ve su kapları da belirli sabit yerlerde durması gerekmektedir. Her gün aynı saatte de beslenmesi mamalarını düzenli alması gerekmektedir.

 

Presa Canario Köpeklerinin Eğitimi

 

Yavru presa canario eğitim için çok uygundur. Yani presa canarioların eğitilmesi için yavru olması gerekmektedir. Yavru oldukları dönemde, sosyalleşme adına eğitim almaları gerekmektedir. Sizin yaşam alanınızın ve ortak paylaştığınız yaşam alanlarının keskin bir şekilde belirtilmesi ve öğretilmesi gerekmektedir ki yavruluktan yetişkin olana kadar geçen sürede alışabilsin ve öğrenebilsin. Herkes kendi sınırları içerisinde yaşam sürdürebilsin. Presa canario tuvalet eğitimi ise 2 ya da 3 aylık iken başlanması gerektiği ön görüler arasında yer almaktadır.  Köpeğin de kendine ait bir yaşam alanı olması gerekmektedir. Mamasını yediği tuvaletini yapabildiği alanlar. Yavru Presa Canario sahiplenme ile daha rahat bir eğitim verebilirsiniz.

 

Presa Canario Köpeklerin Fiyatları

 

Satılık yavru presa canario fiyatları türüne cinsine göre değişiklik göstermektedir. Yetişkin Presa Canario ile yavrusu arasında yaş farkına bağlı olarak fiyat değişimi söz konusudur.

 

Presa Canario Köpekler Hakkında Merak edilen Sorular

 

 • Presa canario köpekler çok tüy döker mi?

 

Presa canario köpekler çok fazla tüy dökmez sebebi ise kısa tüylü olmasıdır ancak düzenli olarak da bakımlarının yapılması gerekmektedir.

 

 • Presa canario köpekler çok havlar mı?

 

Presa canario köpeklerin havlaması, bu türün sesi gürdür ancak sürekli havlama sesi olmaz.

 

 • Presa canario köpekler bir apartman dairesinde beslenir mi?

 

Presa canario köpeklerin apartmanda beslenmesi zordur ve ayrıca apartmanda beslenmesi de çok tavsiye edilmemektedir. Çok enerjiktirler, yerlerinde duramazlar sık sık egzersiz yapmaları hoplayıp zıplamaları gerekmektedir ancak presa canario köpekler için apartman daireleri kısıtlıdır.

 

 • Presa canario köpekler ortalama ne kadar yaşarlar?

 

Bu köpekler ortalama olarak 13 ile 15 yıl arasında yaşam sürdürmektedir. Prea canario türüne ait köpeklerin anne ve babasının genetiklerine de bakılmalıdır çünkü yaşam süreleri ailelerinden gelen genlere bağlı olarak değişmektedir. Sağlıklı vücutları vardır. Sağlıklı genleri de vardır ama bazen istisnalar olabilmektedir.