logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekSchnauzer kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan bulunamadı.

Schnauzer Sahiplenme

Tatlı köpek fiyatları araştırmalarında bulunanlar, Schnauzer yavru ile çokça karşı karşıya gelir. Küçük görünümü ile Minyatür Schnauzer olarak adlandırılır. Fiziksel görünümleri sakallı yapılarıyla oldukça dikkat çekerler. Özellikle çocuklarla kurdukları iletişim çok iyidir. Çocuklar dışında diğer ev hayvanları ile uyumlu olmalarından dolayı çokça tercih edilir. İlgi ve alakayı çokça talep eder. Egzersize ihtiyaç duyan hareketli köpeklerdendir.

Cins yavru köpek almak isteyenler için atletik ve sempatik görünümleri ile ideal hayvanlardır. Cana yakın tavırları ve itaatkâr oluşları kendilerinin aileye uyum sağlamalarını kolaylaştırır. Ayak yapıları bi kediye benzediğinden kendilerine özgü bir görünüm kazanmalarını sağlar. Sahibinden satılık köpekler arasında görünümü ve karakter özellikleri bakımından en dikkat çekici köpeklerdendir.

Schnauzer Özellikleri

Schnauzer sahiplenme niyetinde olanlar cinse ait bazı özellikleri bilmesi önerilir. Her köpeğin kendine özgü özellikleri ve davranışları bulunur. Tüm köpek çeşitleri belirli açılardan farklı özelliklere sahiptir. Schnauzer cinsi için özellikleri şu şekilde belirtebiliriz:

  • Eğitime açık oluşu en önemli özelliğidir. Hem akıllı hem de hevesli bir köpektir.
  • Eğlenceli ve gözü pek tavırlarından dolayı iyi arkadaş olurlar.
  • Vefa konusunda oldukça hassas köpeklerdir.
  • Bunların yanında otoriteye her zaman ihtiyaç duyar.
  • Kare gibi bir vücudu, dikdörtgen şeklinde kafa yapısı, yüzündeki bıyık ve sakallar görünümlerini özel kılmaktadır.
  • Zararlı kemirgenlere karşı önemli bir silah olarak değerlendirilebilir.
  • Evlerde ve bahçelerde rahatlıkla barınabilir.
  • Köpek sahiplendirme niyetinde olanlar, bu köpekleri kolaylıkla sahiplendirebilir.
  • Farklı boyutlarda bulunması önemli özelliklerindendir. Standart, minyatür ve dev olmak üzere boyut özelliklerine göre değerlendirilir.

Schnauzer Kökeni

Schnauzer satılık araştırması yapanlar, kökenleri hakkında da gerekli araştırmaları yapmaları gerekir. Yavru köpek sahiplendirme ücretsiz bir şekilde çeşitli kişiler tarafından yapılmaktadır. Bu doğrultuda köpeklerin köken bilgilerine dikkat edilmelidir. Adı, köken olarak ‘schnauze’ sözcüğünden türemektedir. Kısa sakal anlamına gelen bu sözcük, 1870’li yıllarda Almanya’da bulunan bir köpeğe verilmiştir. Bu dönemden itibaren görülmeye başlandığı belirtilse de Orta Çağ dönemine varan kökeni olduğu ifade edilir.  

Yavru köpek satın al önerisinde bulunanlar, bu köpek cinsini çokça önerirler. İlk ortaya çıkışlarında, gri Spitze ve siyah Poodle cinsinin melezlenmesinin etkisi görülür. 1900’lü yılların başında usta bir fare avcısı olmaları nedeniyle popüler oldukları ifade edilir. Birinci Dünya Savaşı döneminde mektup köpeği görevi görmüştür. Daha sonraları ev köpeği olarak değerlendirilmiştir.

Schnauzer Bakımı

Schnauzer bakımı düzen gerektiren bakımlardandır. Köpek fiyatları araştırmalarında bakım kriterleri önemli etkiye sahiptir. Bakımları düzen gerektiren hayvanlardır. Haftalık olarak taramaya ihtiyaç duyarlar. Standart boydakiler kırpılma işlemine tabi olurlar. Gösteri için olanlar biçimli bir şekilde kırpılır. Kulakları temizlenmelidir ve pati etrafları tüylerden arındırılmalıdır. Özellikle kulak hastalıkları açısından kontrol altında tutulmalıdır.

Hızlı öğrenmelerine karşı bir yandan da inatçı yanları zaman zaman görülür. Ses konusunda hassastırlar. Sahiplerinin seslerine karşı aşırı duyarlı davranırlar.  Çobanlık ve avlanma gibi birçok yetiyi kazanabilirler. Ilık hava koşullarında yaşayabilirler. Ev ortamları yaşamaları için en uygun ortamlardır.

Schnauzer Fiyatları

Minyatür Schnauzer fiyatları çeşitli ölçütler doğrultusunda değişmektedir. İstanbul köpek fiyatları ilk olarak şecere bilgisi dikkate alınır. Bu ölçütün dışında boyut özellikleri, bakım gereklilikleri fiyatlandırmaya etki eder. Fiyatların belirlenmesinde renk özellikleri de etki unsurlarından biridir.

Aşı durumları ve yaş durumları diğer dikkate alınan fiyat belirleme unsurlarındandır. Fiyatlar belirli bir aralıkta değişkenlik gösterir. Değişkenliğe karşın bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Uçuk fiyatlar ya da çok ucuz fiyatlar gördüğünüz takdirde temkin olmanızı öneririz.

Sık Sorulanlar

Schnauzer nasıl bir köpektir?

Akıllı, uysal ve zaman zaman inatçı yapıları en bilinen özellikleridir. Çeşitli boyutları bulunmaktadır.

Schnauzer evde beslenir mi?

Hareket ihtiyaçları biraz fazladır. Evlerde bakılmalarına rağmen bu ihtiyaçları karşılanmalıdır.

Schnauzer ömürleri ne kadar sürer?

Bakım şartları ve yaşam koşulları iyileştirildiği takdirde 15 yıla kadar ömürlerini sürdürebilirler.

Schnauzer kaç yavru doğurur?

Düzenli bakımları ve çiftleşme dönemlerinde çiftleştikleri zaman 6 yavruya kadar doğum yapabilir. Tabii 3 doğum yapma olanağı da oldukça yüksektir.

Schnauzer nasıl beslenir?

Sağlıklı her köpeğin beslenmesi önem arz eder. Yavru döneminde her köpek anne sütü ile en az 2 ay beslenmelidir. Bunun dışında kaliteli mamalar ilk olarak tercih edilmelidir