logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekJack Russel kategorisinde ilan bulunamadı.
 • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan bulunamadı.

Jack Russel Sahiplenme

Jack Russel yavru sahiplenme arzusu olanlar, sitemiz üzerinden bu işlemleri gerçekleştirebilir. Yavru Jack Russel genel olarak tercih edilir. Eğitim kolaylığı ve aileye alışması açısından bu dönem önemlidir. Jack Russel Teriyer olarak ya da Parson Jack Russell Teriyer olarak bilinen bu köpekler, eğitime açık ve tatlı görünüme sahip köpeklerdendir.  Enerjiler bitmek bilmeyen bu hayvanlara ‘Toprak Kazan köpek’ unvanı verilmiştir. Tilki avlamak maksadıyla üretilmeleri bu enerjiye sahip olmalarını sağladığı iddia edilir.

Tüm köpek çeşitleri arasında koşuşturmacayı sevmesiyle, oyunculuğuyla, enerjisiyle dikkat çeker. Birçok sinema filminde bu nedenle tercih edilir. Küçük köpek sahiplendirme niyetinde olanlara çokça tavsiye edilir. Jim Carrey’nin oynadığı Maske filminde tercih edilen köpek olarak ün kazanmıştır. Hareketli yapıları ile çocuklarla oyun oynamaya bayılırlar. Bu nedenle bahçeli evler en uygun yaşam alanlarıdır.

Jack Russel Özellikleri

Jack Russel yavru iken alınırsa eğitimleri daha kolay olmaktadır.  Daha önce bu köpeği sahiplenenler, Jack Russel satın al önerilerinde bulunurlar. Jack Russel satılık yavruları fiyatları araştırması yapanlar, bu türün özellikleri hakkında bilgi sahibi olması önerilir. Sahibinden satılık köpekler arayanlar çeşitli ilanlara göz atabilir. Bazı özelliklerini şöyle sıralayabiliriz:

 • Çok havlamalarından dolayı apartman yaşamına uygun olmayabilirler.
 • Hareketlidirler ve enerjileri fazladır. Bu nedenle günlük hareket ihtiyacını karşılamak üzere birkaç saat hareket ettirilmelidirler.
 • Sevgiye, ilgiye her zaman ihtiyaç duyar.
 • Yabancılara ve diğer canlılara karşı tavrı sahibinim tavrına göre değişir. Genellikle uyum sağlamaz.
 • Aileye karşı iletişimleri yoğundur.  Eğitimlerde zorluk çıkarmaz, sosyal eğilimleri yüksektir.
 • Yavru dönemlerde sahiplenilmesi çocuklarla bağ kurmasını daha da kolaylaştırır.

Jack Russel Kökeni

Jack Russel yavru fiyat araştırması yapanlar, kökenlerine dair araştırmaları da yaparlar. Köpeklerin kökenleri önemli karakter özelliklerini belirleyen unsurlardır. Jack Russel fiyatları kökenlerinin etkisinden kaynaklı değişkenlik gösterebilir.  İlk olarak İngiltere’de çıkan bir tür olan bu köpekler, tilki avlamak amacıyla üretilmiştir. Av meraklısı bir papaz tarafından birkaç türün birleştirilmesiyle ortaya çıkmıştır. Papaz anlamına gelen ‘Parson’ sözcüğü bu cinsin adlandırılmasında bu nedenle tercih edilmiştir.

90’lı yıllarda bu türün adını belirlemek için birkaç tartışma gerçekleştirildi. Parson Jack Russell Teriyer olarak kayıtlara işlenmesi 1990 yılında tamamlandı. 1997 yılında Amerika’da Jack Russell Teriyer olarak adıyla da kayıt altına alındı. İsim konusunda daha sonra Amerika ve İngiltere’de yer alan bazı kurumlar, Parson Russell Teriyer’de ortak karar kıldı.

Jack Russel Bakımı

Satılık köpek Bursa civarında da yoğunlukla bulunur. Bakımları da bu köpeklerin dikkat gerektiren meselelerdendir. Jack Russel köpek fiyatları bakım şartları doğrultusunda da belirlenebilir. Tüy bakımları en kolay olan köpeklerdendir. Kısa tüylere sahip olmalarından dolayı bakıma çok ihtiyaç duymazlar. Bakımlarından ziyade onlarla vakit geçirmeniz daha önemlidir. Oyun oynayamadığı ve enerjiyi atamadığı takdirde huysuz tavırlar içinde olabilir. Tüy döküm dönemlerinde ölü tüylerden arındırılabilir.

Tasma takılmadıkları dönemde av içgüdülerinden dolayı kontrol altında tutulmalıdır. Hareket enerjileri çok yüksek olduğundan yerinde duramayan bu hayvanlar için geniş alanlar muhteşemdir. Parklar, bahçeler onlar için birer cennettir. Ara ara bu noktalara götürmek gerekir. Sağlıklı ve bakımlı bir yaşam sürdükleri takdirde 20 yıla kadar rahatlıkla yaşayabilirler.

Jack Russel Fiyatları

Jack Russel Terrier fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Renkleri, şecere bilgileri, cinsiyetleri doğrultusunda bir aralıkta fiyatlar belirlenir.  Jack Russel Terrier yavru fiyat daha uygun olabilir. Yavru dönemde de yine fiyatları bu unsurlar etkilemektedir.  Karakter özellikleri bakımında cesur olan bu canlıları özellikle renk durumları fiyatlarda çok önemlidir.

Fiziksel durumları, 35 santim boy ve 8 kilogram ağırlık civarındadır. Diğer terier cinslerine göre daha atletik bir vücut yapısına sahiptirler. Bu yapıları avcılıkta kullanılmalarından gelmektedir.

Sık Sorulanlar

 • Jack Russell ev için uygun mu?

Hareketli olmaları ve havlamaya yatkın olmaları daha çok müstakil evler için uygundur. Apartmanlar ve küçük evler için uygun olmayabilir.

 • Jack Russell üşür mü?

Vücut yapılarından kaynaklı diğer köpeklere nazaran soğuk ortamlara karşı dirençleri düşüktür. Üşümeleri mümkündür. Sıcak ortamlar tercih edilmelidir.

 • Jack Russell fiyatları nedir?

Yukarıda belirttiğimiz gibi fiyatların değişkenlik göstermesi olağandır. Renk ve şecere durumları fiyatları değiştirmektedir.

 • Jack Russell kaç yavru doğurur?

Çiftleştirme durumları gerçekleştiği takdirde ortalama 4 ile 6 yavru doğurmaları mümkündür.