logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekMinyatür Pinscher kategorisinde ilan bulunamadı.
 • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan bulunamadı.

Minyatür Pinscher

 

Pinscher, isimli köpeklerin bir diğer isimleri de minyatür pinscher, minyatür reh pinscher, zwergpinscherdir. Pinscherin anlamı ise Almanca’da ısırıcı demektir.

 

Minyatür Pinscher Kökeni

 

Minyatür pinscher köpekler kökenleri 18. Yüzyıla dayanmaktadır. 18. Yüzyıl itibari ile resmi olarak bir ırk kabul edilmiştir. Fare ve böcek kısaca haşereleri yakalamada kullanılmıştır. Doberman ırkının da atası olarak bilinmektedir.

 

Minyatür Pinscher Köpeklerin Fiziksel Özellikleri

 

Irk boyutu oyuncak olarak adlandırılırlar. Küçük görünümlerinden ötürü bir oyuncağı anımsatırlar. Erkek minyatür pinscher köpekler yükseklik olarak 25 santim ile 30 santim aralığına sahiptir. Dişi minyatür pinscher köpekler yükseklik olarak 25 santim ile 30 santim aralığına sahiptir. Minyatür pinscherler kilo, ağırlık bakımından da değişkenlik göstermektedir. Erkek pinscherlar 4 ile 6 kilogram arasındadır. Dişi pinscherlar da 4 ile 6 kilogram arasındadır. Ortalama yaşam süreleri ise 13 yıl ile 15 yıl aralığındadır.

 

Minyatür Pinscher Köpeklerin Bakımı

 

Tüyleri kısa ve serttir, tüylerinin kısa ve sert olması da büyük bir avantaj taşımaktadır. Minyatür Pinscher bakımı oldukça kolaydır. Düzenli olarak haftada 3 kere ya da 4 kere tüylerinin bir tarak yardımı ile fırçalanması, daha parlak ve bakımlı tüy yapısına sahip olmasına neden olacaktır. Bu işlem minyatür pinscherin ölü tüylerinden de arındıracaktır. Yalnız bir dezavantaj bulunmaktadır. Pinscherlar soğuğa dayanıksız bir ırktır. Bu nedenle de her zaman sıcak tutmak gerekecektir.

 

Minyatür Pinscher Köpeklerin Egzersizleri

 

Minyatür pinscher köpekler bedeni küçük olmasından dolayı minyatür ismini almıştır. Her ne kadar küçük bir bedene sahip olsa da düzenli egzersizlerinin uygulanması gerekmektedir. Apartman ortamında da yaşamlarını sürdürebilirler ancak düzenli bir şekilde egzersizlerinin yapılması gerekmektedir. Minyatür Pinscher yavrusu satılık olarak alınarak, ev ortamı için ideal bir arkadaş haline getirilebilir. Minyatür pinscherların avcı içgüdüleri bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü de avların bulunduğu oyunlar ile oynatılarak egzersizleri gerçekleştirilebilir. 

 

Minyatür Pinscher Köpeklerin Karakterleri

 

 • Enerjileri çok yüksektir.
 • Sevimli yapıları vardır.
 • Bekçi ve korumacı yapıları vardır.
 • Ailelerine çok bağlıdırlar.
 • Korkusuz yapıları vardır.
 • Sosyalleşmesi açısından eğitim aldırılmalıdır.
 • Ağız ve çene yapıları oldukça güçlüdür.
 • Dişleri keskindir.
 • Yabancılara karşı havlama ve hırlama davranışlarında bulunmaktadır.
 • Bir başkasının sevmesinden hoşnutluk duymazlar.
 • Çocuklar biraz tehlike teşkil etmektedir, oyun oynarlarken sert hareketlerden dolayı ısırabilmektedir.
 • Yavru minyatür pinscher kendi isteklerini yaptırmak için sahiplerini sürekli zorlamaktadır. Bu konu hakkında baskın karakter olmalısınızdır. Sözünüzü dinlemesini sağlamalısınızdır.

 

Minyatür Pinscher Sahiplendirme

 

Minyatür pinscher sahiplenme yapmak isteyenler, pincher yavru fiyatlarının rengine ve türüne göre değişiklik gösterdiğini bilmesi gerekmektedir. Safkan bir minyatür pinscher yavru olduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Minyatür Pinscher fiyatları yavrunun kaç aylık olduğuna ve fiziksel görünümüne bağlı olarak değişim gösterir.

 

Pincher köpekler, aşırı cesurlardır ve havlamayı da çok severler. Sahiplerine oldukça sadıklardır. Zekilerdir, yaşam doludurlar. Oldukça cesurlardır. Çok küçük vücutları olmasına rağmen kocaman bir köpeğin ruhunu ve kalbini taşırlar. Ancak koruma iç güdüleri orta derecelidir. Diğer köpeklere karşı saldırgan yapıları vardır ancak bu durum eğitimle de alakalıdır. Aynı evde yaşadığı hayvanlar ile arası iyidir. Çocuklarla da arası iyidir ama yine de çok güvenmemek gerekmektedir. Yabancılara karşı şüpheyle yaklaşımları vardır. Ama tabii ki tüm bu davranışlarının temel kaynağında pincher yavru iken nasıl eğitim verildiği ile ilgilidir.

 

Minyatür Pincher Köpekleri Hakkında Merak Edilen Sorular

 

 • Minyatür pincher köpekler çok tüy döker mi?

 

Minyatür pincher cinsi köpeklerin tüy dökümü mevsim geçişlerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Yılda iki kere tüy dökümü çok olmaktadır ancak tüylerinin kısa ve sert olması birer avantaj niteliğindedir. Kısa ve sert tüylerde çok tüy dökümü sorunu yaşanmamaktadır. Düzenli olarak her gün taraması yapıldığında ev içerisinde de dökülen tüylere maruz kalınmayacaktır.

 

 • Minyatür pincher köpekler insan canlısı mıdır?

 

Minyatür pincher köpekler insan canlısıdır ama yine de çok güvenmemek gerekir özellikle de çocuklar ile baş başa bırakıldığında. Çünkü çocukların oyunlarına her zaman nazikçe cevap veremeyebilir. Dışarıdaki yabancı insanlara hemen sıcakkanlı davranış sergilememektedir. Onları tanıması zaman geçirmesi gerekir. Bir tehlike olmadığı bilincine varması gerekmektedir.

 

 • Minyatür pincher köpekler kolay eğitilir mi?

 

Minyatür pincher cinsine sahip köpekleri eğitmek ne çok kolay ne de çok zordur. Biraz sahibini zorlayıcı özellikleri vardır eğer sözünüzün dinlenmesini istiyor iseniz baskın bir karakterde olmalısınızdır aksi taktirde söz pek dinlemeyecektir. Eğitmeye her zaman yavruyken başlanmalıdır, böylece hem köpek sahibini, sahibi de köpeği tanıyacaktır ve birbirlerine alışmış konuma gelecektir.