logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekCane Corso kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan bulunamadı.

Cane Corso Sahiplenme

İstanbul köpek sahiplenme ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebilir. Köpek sahiplenmek isteyen köpek cinsleri hakkında araştırma yapmalı ve kendilerine uygun köpekler seçmelidir. Cane Corso sahiplenme arzusunda olanlar belirli noktalara dikkat etmesi gerekir. Cane Corso İtaliano olarak bilinen bu cins cesur bir karaktere sahiptir. Koruma ve avcılık içgüdüleri dikkat çeken özelliklerindendir.

Cane Corso İtaliano satılık arayanlar belirli yetiştirme derneklerine üye olmalılar. Pahalı bir köpek türü olduğundan ve yetiştirilmesi dikkat gerektirdiğinden yetiştiricilik bilgisi olmadan sahiplenme gerçekleşmemelidir. Şefkatli yapısı olmasında karşı kaslı ve güçlü görünümü doğrultusunda koruyucu bir yanı da vardır. Popüler köpekler arasında yer alır.   Zeki ve akıllı yanları eğitimlerini oldukça kolaylaştırır. Ailelerine bağlılıklarından dolayı tehditlere karşı koruyucu tavır sergilerler. Çocuklar ile uyumlu bir bağ kurar ve onlara karşı vefalı davranırlar.

Cane Corso Özellikleri

Cane Corso yavruları küçük yaştan sosyal olmaları sağlanmalıdır. Aksi takdirde yabancılara ve diğer hayvanlara karşı saldırganlık gösterebilir. Eğitimli olanlar dahi yabancılara karşı asabi ve saldırgan bir yönelime sahiptir. V gibi olan kulakları, geniş ağız yapısı, kemerli bir boynu ile kaslı bir görünüme sahiptir. Cane Corso yavru sahiplendirme yapmak isteyenler karakter özelliklerini göz önünde bulundurmalıdır.  İtaat eğitimi çok dikkatli verilmelidir. Cane Corso satılık yavru alma niyetinde olanlar bu köpeğin eğitimine özellikle dikkat etmelidir.

Aile içindeki her bireyi çok iyi tanımalıdır. Çabuk öğrenme yetileri sayesinde eğitimleri kolayca verilebilir. 40 ile 45 kilo aralığında ağırlıkları bulunur. Gözlerinin büyüklüğü keskin ve uyanık bir mizaca sahip olmasını sağlar. Köpek satın alma amacı olanlar bu açılardan köpekleri ele almalıdır. Farklı özellikleri olan köpekler uyum açısından sorun arz edebilir.

Cane Corso Kökeni

Satılık yavru Cane Corso arayışında olanlar köken açısından da köpekleri araştırmalıdır. Cane Corso fiyatları kökenlerine bağlı olarak değişebilir. Bu noktada kökenlerine değinmek gerekir. İtalyan Mastiff olarak da bilinen Eski Roma dönemine uzanan bir geçmişe sahiptirler. İtalya’ya özgü bir köpek cinsidir. Kuvvetli bir savaş köpeği olan ‘Canis Pugnac’ köpeklerinin cinsinden geldiği ifade edilir. Bekçi, avcı ve koruyucu bir köpektir. 

Çevik ve hızlı olmasından kaynaklı askerler tarafından çeşitli görevlerde kullanılmışlardır. Boğa oyunlarında da yer almışlardır. 1980’li yıllarda nesli tükenme tehlikesi atlatır. İtalya’nın özellikle güney bölümlerinde popülerliği yüksektir. Satılık Cane Corso bu bölgelerde çok rahat bulunur.

Cane Corso Bakımı

Cane Corso İtaliano satılık arayanlar bakımları konusunda kapsamlı bilgi edinmelidir. Cane Corso yavru satılık bir şekilde sahiplenilebilir. 4 yaşına kadar yavru kişiliğe sahip bu canlılar, yavru bakımına tabi tutulmalıdır. Cane Corso yavru fiyat belirlenirken bakım ölçütleri dikkate alınır. Taranmaya çok ihtiyaç duymayan köpek cinslerindendir. Arada bir ölü olan deri ve kıllar temizlenmelidir. Sosyalleşmesi sağlanırsa ve barınakları varsa dışarıda olması açısından bir sakınca yoktur.

Kalça Diplezyası büyük köpeklerde görüldüğü gibi bu köpeklerde de görülme ihtimali yüksektir. Düzenli bakımları ve kontrolleri yapılmalıdır. Beslenmeleri aşırı olmamalıdır. Bakım şartları ve yaşam koşulları iyi olduğu takdirde 10 ile 12 yıl aralığında ömürleri olmaktadır.

Cane Corso Fiyatları

Cane Corso fiyat yavru araştırmaları yapanlar, belirli kriterlere dikkat etmelidir. Özellikle soy geçmişleri göz önünde bulundurulmalıdır. Karakter özellikleri dikkate alınarak fiyatlar belirlenebilir. Köpek yaşı fiyatları etkileyen temel noktalardandır. Değişkenliği sağlayan farklı faktörler de bulunur.

Bakım ve eğitim şartları yine fiyatları belirleyen önemli unsurlardır. Bunların dışında bilinçsiz çiftleştirme yapanları fiyatlara olumsuz etki edebilir. Çiftleştirme dikkat gerektiren hususlardandır. Yalnızca ticari kaygılar güdülerek bilinçsiz hayvan çiftleştirmek, doğal akışa ve fiyatlara etki eder.

Sık Sorulanlar

  • Cane Corso fiyatları ne kadar?

Yukarıda belirttiğimiz gibi sabit bir fiyat verilememektedir. Değişkenlik söz konusudur. Dolayısıyla bu ölçütlere göre tahminlerde bulunabilir.

  • Cane Corso ne yemeli?

Beslenmeleri dikkat gerektiren bu hayvanlar, çiğ mamayla, sebze ve tahıllardan oluşan farklı besinlerle, yağ barındıran ürünlerle rahatlıkla beslenebilir. Kanatlı hayvanların etleri, kılçık içermeyen balık, az haşlanmış kırmızı etler besinleri için uygun ürünlerdir.

  • Cane Corso özellikleri nelerdir?

Koruyucu ve sadık olmalarının yanında sert ve güçlü görünümleri önemli özellikleridir. Bekçi köpeği olması dikkat çeken özelliklerindendir. Görünümlerinin aksine sakin ve çekingen bir yapıya sahiptirler.

  • Cane Corso kaç tane doğurur?

Ortalama 8 ile 12 yavru dünyaya getirebilir. Tek bir doğumda 12’ye kadar doğum yapabilir.