logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekRottweiler kategorisinde ilan bulunamadı.
 • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan bulunamadı.

Rottweiler Sahiplenme

Rottweiler ücretsiz sahiplendirme yöntemiyle kolaylıkla bir köpekle dostluk kurabilirsiniz. Rottweiler yavru sahibinden alındığı takdirde özellikle bu dönemde eğitimi ve alışkanlıklar kazanması daha rahat olmaktadır. Bilinen en eski köpek cinslerinden olduğu ifade edilir. Rottweiler ilanları bu nedenle hep talep görür hem de sayıca fazladır. Rottweiler çiftliği tarafından üretilen bu köpeklerin üretilme amacı; kahverengi lekelere sahip, zarif ama güçlü görünen, hizmet veya iş arkadaşı olmalarıdır. Güçlü yapıları tehlike arz eder. Eğitimleri aksatılmamalı ve her zaman kontrol altında tutulmalıdır.

Köpek Rottweiler yavru alma niyetinde olanlar, bazı sorumlulukların bilincinde ve köpeklerin özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Rottweiler köpek fiyatları araştırmalarının yanında bu köpeklerin ne gibi huyları olduğu ve ev ortamına uygun mudur diye belirli araştırmalar da yapılmalıdır. Bu tarz köpeklerin çok iyi yetiştirilmeleri gerekir. Saldırganlıkları her an doğabilir. Bu neden yetiştirilme şekilleri bu noktada önem arz eder.

Rottweiler Özellikleri

Safkan Rottweiler yavru arayışında olanlar için bu köpeklerin bazı özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Görünümleri genellikle orta ya da büyük yapıda olmaktadır. Çok uzun değildir ancak çok kısa da değildir. Ağırlıkları da yine orta ağırlıktadır. Bu yapısının getirisi, olarak sık bir vücuda ve atletik bir hareketliliğe sahip olmasıdır. Dayanıklılığı da bu yapı ile doğru orantılı olmaktadır.
 • Akıllı bir iş köpeği olarak ifade edilir. Yavru Rottweiler satılık bazı görevler amacıyla bu köpekleri almak isterler.
 • Hareket ihtiyacı fazla olduğundan günlük enerjilerini atmaları gerekir.
 • Aile içinde her bireye itaat etmesi gerektiği tüm aile tarafından öğretilmelidir.
 • İyi eğitimler aldığı takdirde uysal ve çocuklarla çok iyi geçinen bir davranış karakterine sahiptir.
 • Eğitilebilir yanları oldukça yüksek düzeydedir. Olumsuz eleştirilere rağmen cana yakın ve yumuşak huylu bir hayvan olduğu ifade edilir.
 • Yavru döneminde çok fazla harekete ihtiyaç duymazlar.

Rottweiler Kökeni

Sahibinden satılık Rottweiler almak isteyenler belirli köken bilgilerini de merak ederler. Rottweiler fiyatı dışında bu bilgilere de sahip olmak isteyebilirler. Bu noktada bazı köken bilgilerini ifade etmeye çalışacağız. Almanya’nın Rottweil kasabasından adını alan bir köpek cinsidir. Alman asıllı bu köpek en eski köpek türlerinden biridir. Güçlü yapısından kaynaklı geçmiş dönemlerde, polisler ve bekçiler tarafından çokça kullanılmıştır. Tarihsel bağlamda Roma İmparatorluğu dönemine kadar uzanan bir geçmişe sahip olduğu ifade edilir. Uzun yıllar evvel çoban köpeği olması ve koyunları idare etmesi maksadıyla yetiştirilmeye Romalılar tarafından başlanmıştır. İsviçre Dağ Köpeği ile benzerliği bu noktadan gelmektedir.

19. asırda nesli tükenme tehlikesi atmasında karşın 20. yüzyıl itibariyle tekrar popüler ve bilinen bir köpek olmuştur. 1900’lü yıllarında başında resmî kayıtlara ilk kez alınır ve bugünkü Rottweiler cinsinin kökeni olduğu atfedilir. Bazı fiziksel unsurlar, standartta değişikliğe uğradığı belirtilir.

Rottweiler Bakımı

Yavru Rottweiler fiyatları araştırması yapanlar genellikle bakım özelliklerinin de fiyatları etkilediğini bilmelidir. Rottweiler yavru İzmir bölgesinde çoğunlukla tercih edilir. Bu bölgede bakım olanaklarından dolayı fiyatlar değişkenlik gösterebilir.  Rottweiler bakımı oldukça kolaydır ve özel gereksinimleri yoktur.

 • Fazla tüy bakımına gereksinim duymamaları bakımlarına kolaylık sağlar.
 • Kulaklarının temiz olması oldukça önemlidir.
 • Ayaklarının tırnaklarının kısa olması gereklidir
 • Soğuk havalar onları etkilemez aksine hoşlanırlar. Fakat yine de bir barınağa ihtiyaç duyarlar.
 • Horlamanın yanında aşırı yeme gibi tavırlar içinde bulunabilirler.
 • Sosyalleştirme sıklıkla gerçekleştirilmelidir.
 • Eğitimlerinde otorite kurulmalı ve sabırlı olunmalıdır.

Rottweiler Fiyatları

Rottweiler fiyat yavru araştıranlar tek bir fiyata erişemeyeceklerini bilmelidir. Rottweiler yavru fiyatları her köpekte olduğu gibi şecere bilgisine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Günümüz koşullarında bu fiyatlar biraz daha hızlı etkilenmektedir. Genel olarak fiyatları tetikleyen en önemli etken şecere, aşı durumu ve yaşı olarak ifade edilir.

Düzenli aşılarını olmuş ve anne sütüyle 2 ay beslenmiş yavrular, en ideal köpekler olarak ifade edilir. Bunun dışında daha küçük köpeklerin sahiplenilmesi uygun olmadığı belirtilir.

Sık Sorulanlar

 • Rottweiler saldırgan bir köpek mi?

Güçlü ve biraz gergin görünümlerine rağmen saldırgan bir yapıda değillerdir. Eğitimleri bu noktada önem arz eder. Saldırı eğitimi verilmediyse böyle bir eğilim göstermezler.

 • Rottweiler evde veya apartmanda beslenilebilir mi?

Salya akıtan bir köpek cinsi olduğunu belirtmek gerekir. Hareket ihtiyacını gidermek gerekir. Evlerde bu şartları göz önünde bulundurarak besleyebilirsiniz.

 • Rottweiler kolay eğitilebilir bir cins mi?

Akıllı yapılarından dolayı oldukça eğitimleri kolaydır.