logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekAlman Kurdu kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan bulunamadı.

Alman Kurdu Sahiplenme

Alman kurdu ücretsiz sahiplendirme yaparak bazı hayvan severler yeni doğmuş Alman kurdu yavrusunu yeni sahipleri ile buluştururlar. Uzun yıllar boyunca devam edecek bir dostluk böylelikle başlamış olur. Alman çoban köpeği olarak bilinen Alman kurdu, görev bilinçleri ile pek çok noktada görev alır. Özellikle Almanya’da orduda yer alan köpeklerin başında gelir. Kuvvetli, dayanıklı ve eğitime açık olmaları dünya çapında tanınmalarına sebep olmuştur.

Yavru Alman kurdu sahiplenmek isteyenler en doğru dönemin yavru dönemi olduğunu bilmelidir. Yavru dönemde sahibine alışması ve alışkanlıkları kazanması daha kolay olmaktadır. Akıllı karakterleri sayesinde istihbarat ve polis teşkilatlarında en çok bulunan köpeklerdendir. Tehlikeyi hemen sezen yapıları ile koruyucu özellikleri ön plana çıkar. Şovlarda ve işlerde kullanılmak üzere iki farklı eğitime tabi olabilirler.

Alman Kurdu Özellikleri

Satılık Alman kurdu arayışında olanlar öncelikle köpeğin karakter özelliklerini iyi bilmelidir. Satılık yavru Alman kurdu almak bazı alışkanlıkların kazanılması sağlamak açısından önerilir. Yabancılara karşı her daim temkinli bir yapıya sahiptir. Kendi başına hareket etmeyi seven bir köpek cinsidir. Alman kurdu ücretsiz olarak da sahiplenilebilir. Herkese kolay bağlanmadığı ancak bağlandığı takdirde ömrü boyunca bırakmadığı herkes tarafından en bilinen özelliğidir.

Aileye karşı her daim koruyucu bir yönelimi vardır. Ücretsiz Alman kurdu pek çok aile tarafından sahiplenilmektedir. Ortalama, erkek olanları 65 santim uzunluğundadır; dişi olanları 55 santim uzunluğundadır. Ortalama ağırlıkları 40 kg civarındadır. Harekete oldukça ihtiyaç duyarlar. Tehditlere karşı direnebilir, onları savuşturmak için saldırıya geçebilir.

Alman Kurdu Kökeni

Safkan Alman kurdu yavrusu ilk olarak 19 yüzyıl başında koyunlara koruyucu olacak bir köpek olarak üretilmiştir. Kurt ile ilintisi esasında yoktur. Akıllı ve cesaretli köpek arayışından ortaya çıkan bu köpek Birinci Dünya Savaşı esnasında ‘Alsatian’ olarak adlandırılır. O dönemden itibaren orduda, polis teşkilatında görevler alarak kendini ispatlar. Sahibinden Alman kurdu yavrusu sahiplenenler, kökenlerine bakılarak bu köpekleri birçok görevde kullanabilirler.  Yukarıya zıplama konusunda ünlenen Rin Tin Tin adlı köpeğin Alman kurdu cinsinden olması türün tanınmasını sağlamıştır.

Alman kurdu ücretsiz sahiplenme niyetinde olanlar, birçok noktadan köpeklerin soy geçmişini araştırmalıdır. Yalnızlık durumları yaşanabilir olduğundan özellikle bu köpekler yalnızlığa alıştırılmalıdır. Aksi durumda havlama gibi bazı huysuzlanmalara başlayabilir.

Alman Kurdu Bakımı

Satılık beyaz Alman kurdu arayışında olanlar bakımları ile ilgili araştırmaları beraberinde yapmaları gerekir. Hareket ihtiyacı çok fazla olan bu canlıların bakımları düzenli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Bakımlarının en önemli önceliği hareket ihtiyaçlarıdır. Enerjilerini atacakları etkinlikler yaptırmalısınız. Tüyleri katmanlı olduğundan düzenli bakım ister. En az haftada iki kere taranması gerekir. Düzenli banyo yapması gerekir fakat çok sık yapması zarar verebilir.

Beslenmesinde çeşitli mamalardan yararlanılabilir. Bazı kalıtsal hastalıklar bulunabilir.     Düzenli sağlık ve bakım koşulları oluşturulmalıdır. Bu koşullar doğrultusunda 13 yıla kadar ömürlerini sürdürebilirler. Aşıları aksatılmamalı ve bilinçsiz beslenmemelidir. Apartmanlarda yaşayabilirler ancak en rahat yaşam alanları bahçelerdir. Bunun nedeni ise hareket ihtiyaçlarının fazla olmasıdır.

Alman Kurdu Fiyatları

Alman kurdu yavrusu fiyatı popülerliği ve belirli ölçütlerden kaynaklı değişkenlik gösterir. Satılık Alman kurdu fiyatları köpek ilanı farklı sitelerde yer almaktadır. Satılık alman kurdu fiyatları bu ilanlarda farklılık gösterebilir. Bunun nedeni ölçütlerin farkındalık göstermesidir. Köpeğin soy geçmişi, bakım özellikleri ve yaşı fiyat açısından etkili unsurlardır. Ayrıca sağlık durumu yine fiyatı etkilemektedir.

Alman kurdu yavrusu İzmir civarında yoğunlukla bulunan köpek cinslerindendir. Soy bilgisi diğer adıyla şecere köpeklerde sorgulanmalıdır. İnternet üzerinden yapılan sahiplenmelerde bu unsurlar dikkate alınmalıdır. Belirli aralıklarda fiyatlar değişkenli bu nedenle gösterebilir. Bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Sık Sorulanlar

  • Alman kurdu saf olduğu nasıl anlaşılır?

Görünümünden oldukça anlaşılabilir. Geniş kaslı ve büyük ırk grubuna ait bir köpektir. Kafa ve vücut orantılıdır. Alın tümsektir ancak kırışık olmamalıdır.

  • Alman kurdu sahibine sadık mı?

Köpekler genel olarak sadık hayvanlardır. Alman çoban köpeği olarak bilinen Alman kurdu en sadık köpekler arasında yer alır.

  • Alman kurdu ömrü ne kadardır?

Bakımları iyi olan ve yaşam koşulları sağlıklı olan Alman kurdu, 13 yıla kadar yaşayabilir.

  • Alman kurdu alırken nelere dikkat edilmeli?

Yavrunun olarak alınması ve bu yavrunun en az iki aylık olması gerekir. Anne sütünü emmiş olması, ilk aşıyı olana kadar bağışıklık sisteminin gücünü anne sütünden almış olur.