logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekPekinez kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan bulunamadı.

Pekinez Sahiplenme

Pekinez yavruları sahiplenme niyetinde olanlar, bu köpeklerin sevimliliklerinden dolayı tercih ederler. Küçük ırk grubunda yer alan bu canlılar, Pekingese olarak da bilinir. Pekinez sahiplenme çeşitli siteler aracılığıyla gerçekleştirilebilir. En ucuz Pekinez fiyatları araştırmasında olanlar bu cinsin özelliklerini de iyi araştırmalıdır. Uzun tüyleri ve küçük bedenleri ile dikkatleri üzerine çekerler.

Pekinez yavru sahiplendirme işlemleri gerçekleştirilirken bakım gereklilikleri ve karakter özellikleri dikkate alınmalıdır. Her köpeğin farklı özelliklere sahip olmasından dolayı sizin şartlarınıza uyum sağlaması önem arz eder. Küçük boyları ve neşeli tavırları ile sevimli köpeklerdendir. Görünümlerinden dolayı çokça tercih edilir. Evlerde rahatlıkla beslenebilir. Ortalama yaşam süreleri 12 ile 15 yıl aralığında olmaktadır. Boyları en fazla 23 santime kadar uzamaktadır.

Pekinez Özellikleri

Pekinez yavru köpek olarak sahiplenildiğinde eğitimlerini kolaylık tamamlayabilir. Alışkanlıklarını kolayca kazanabilir. V şeklinde bir kırışık burunları olması ve tüyleri en belirgin özelliklerindendir. Satılık Pekinez köpek araştıranlar olduğu gibi ücretsiz Pekinez sahiplendirme yapanlar da bulunur. Sahiplenmeyi ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Boylarının küçük olmalarına karşın cesur oluşları önemli özelliklerinden biridir. Kendisinden kat kat büyük olan köpeklere karşı bile saldırgan davranabilirler.

Pekinez köpek sahiplendirme arzusunda olanlar gerekli özellikleri yeni sahiplerine aktarmalıdır. Özellikle insanlarla birlikte vakit geçirmekten hoşlanan bu köpekler, yalnız kalmayı sevmezler. Ailesi ile derin bir bağ kurar. Haylaz ve hareketli bir yapıya sahiptirler. Bir o kadar alıngan tavırları ile sempatik olabilirler. Kızdığınız takdirde gün boyu siz küsebilirler. Pekinez fiyatları araştırması yapan aileler çocuklarla iyi geçinmelerinden dolayı çokça bu köpekleri tercih ederler.

Pekinez Kökeni

Ortaya çıkışı eskilere dayanan bu köpeklerin kökeni Çin’e dayanır. Çin kraliyet ailesine ait soylu bir köpek olarak atfedilir. Budizm’in kabul gördüğü ve yükselişe geçtiği dönemlerle ortaya çıkışı paralellik gösterir. Budizm inancından sembolik olarak muteber sayılır. Bu nedenle 700 yıla dayanan bir geçmişi olduğu ifade edilir. Krallarla birlikte gömüldüğü hatta görenlerin ona selam verdiği iddia edilir. 19. Yüzyılda İngiltere’ye getirilerek çeşitli gösterilerde kullanılmaya başlanır. Günümüzdeki popülerliği bu dönemde yaptığı gösterilere dayanır.

Pekinez cinsi köpek fiyatları kökenleri bakımından oldukça değişkenlik gösterir. Geçmişleri uzun yıllara dayandığından köken bilgisine bağlı olarak fiyatlar değişebilir. Günümüzde de oldukça talep gören ve bilinirliği yüksek olan köpeklerdendir.

Pekinez Bakımı

Pekinez yavrusu fiyatları bakanlar, bu cinsin oldukça fazla bakım gerektirdiğini bilmelidir. Karın ve bacak araları düzenli bir şekilde fırçalama ister. 2 ayda bir kapsamlı bakıma ihtiyaç duyarlar. Kuru şampuanlara çokça gereksinim duyarlar. Pudralama işlemleri en çok gerek duyduğu noktalardır. Fazla tüyleri daima temizlenmelidir. Bakım şartlarının iyi olması durumunda 15 yıla kadar yaşayabilirler.

Eğitim konusunda da zor bir canlıdır. Uysal yaklaşımlar sergilenmelidir. Sabırlı olunduğu takdirde eğitimleri başarı ile verilebilir. Çok fazla hareket ihtiyaçları yoktur. Genellikle kısa yürüyüşler yeterli olacaktır. Dışarıda gezmeyi severler fakat dışarıda yaşamaları zordur. Kalp rahatsızlıkları oluşabilir bu nedenle evlerde barınmalıdır. Apartman hayatına uygundur bir köpek cinsidir.

Pekinez Fiyatları

Ücretsiz Pekinez sahiplenilebildiği gibi çeşitli mağazalar veya siteler aracılığıyla satın alınabilir. Satılık Pekinez İstanbul civarında çokça bulunmaktadır. Pekinez fiyatları pet shop alanlarında renklerine göre farkındalık gösterebilir. İmperial Pekinez olarak ifade edilen beyaz renge yakın olanlar en çok talep görenlerdir. Beyaz ve basık burunlu olanlar, en yoğun talep görenlerdir. Günümüz şartlarından dolayı biraz daha fiyat aralığı değişmiştir.

Köken bakımından incelenip fiyatlar kontrol edilmelidir. Şecere bilgisi, aşı bilgisi ve yaş durumu fiyatları etkileyen unsurlardandır. Bu durumlar göz önünde bulundurularak belirlenen fiyatlara dikkat edilmelidir. Yalnızca ticari kaygı güdenler bu tarz durumları önemsemezler.

Sık Sorulanlar

  • Pekinez fiyatları ne kadar?

Yukarıda belirttiğimiz üzere renk özelliklerinde göre değişkenlik gösterir. Bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

  • Pekinez üşür mü?

Soğuğa dayanıklı cinslerden olmayan her köpek üşüyebilir. Pekinez de üşüyen köpeklerdendir. Sıcaklığa dikkat edilmelidir.

  • Pekinez köpek ne kadar büyür?

7 kiloya ve 23 santime kadar büyümeleri mümkündür. Yetişkinlik dönemine ve bakım şartlarına göre bunlar değişebilir.

  • Pekinez cinsi köpek kaç tane doğurur?

Pekingese olarak bilinen bu canlılar ortalama her doğumda 2 ile 4 yavru dünyaya getirebilir. Bunlar yaşam şartlarına ve bakım durumlarına göre değişkenlik gösterir. Beslenme durumları da dikkat edilmelidir. Yavrular ilk aylarda anne sütü ile beslenmelidir.