logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekChow Chow - Çin Aslanı kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan bulunamadı.

Chow Chow Sahiplenme

Cins köpek sahiplenme hayvan severlerin en çok arzu ettiği sahiplenmelerin başında gelir. Uzun yıllar sadık dostluklar kurulabilen bu canlılar arasında Chow Chow yavrusu sevimli yapısıyla yoğunlukla tercih edilir. Chow Chow ücretsiz sahiplendirme birçok kişi tarafından gerçekleştirilir. Chow Chow siyah dil yapısıyla dikkat çeker. Önemli bir ayırt edici özelliktir. Yavru Chow Chow sahiplenildiği takdirde oldukça aileye sadık yapıya sahiptirler. Önem arz eden diğer bir durum ise aile içinde bir kişiye daha yakın olurlar.

Uslu yapıları tercih edilmelerini artırır. Bazı durumlarda inatlaştıklarında oldukça bu noktada kararlı davranırlar. Baskın bir cins olmalarına karşın çocuklar ile kurdukları iletişim muhteşemdir. Chow Chow yavru sahiplenme niyetinde olanlar, genellikle bu tavrından dolayı tercih ederler. Yabancılara karşı tutumları temkinli olsa fazla asabi olmazlar.  

Chow Chow Özellikleri

Chow Chow yavruları mavi veya siyah dilleriyle oldukça farklı bir görünüme sahiptir. Kafa yapıları bedenlerine göre büyük görünür. Gözlerinin önündeki perçem ve üçgen kulakları ile sevimli görünürler.  Tüyleri yumuşak yapıdadır ve ayakları yuvarlaktır. Arka bacak bölümleri düzdür. Tatlı görünümlerinden dolayı birçok hayvansever, Chow Chow satın al önerisinde bulunurlar.  Satılık Chow Chow çeşitli pet mağazalarında bulunur. Bunların dışında ücretsiz Chow Chow arayışında olanlar da sahiplendirme yapanlar aracılığıyla sahiplenebilir.

Köpek cinsleri arasında fazla uyumlu ve itaat eden özellikleri ile öne çıkar. Belirli bir çoğunluğu çabuk öğrenme yetisine sahiptirler.  Araştırmacıların bazıları tüy özelliklerine bakıldığında, uzun tüylü olanların daha yavaş öğrendiğini, kısa tüylü olanların daha hızlı öğrendiğini ifade eder. Cins yavru sahiplendirme amacında olanlar Çov Çov köpek olarak da bilinen bu köpekleri tercih eder.

Chow Chow Kökeni

Chow Chow sahiplendirme niyetinde olanlar bu köpeklerin kökeni konusunda da bilgilendirme yapabilir. Yıllarca Çin’de yaşayan bir antik tür olduğu iddia edilir. Çin kökenli olduğu bilinmektedir ancak tam kökeni bilinmemektedir. Halk ağzında ‘Çin Aslanı’ olarak bilinen köpek cinsidir. Bu isim ise Çin’de bu köpeğe ‘kabarık aslan köpek’ anlamında ‘Songshi Quan’ adının verilmesinden geldiği belirtilir. Chow Chow adı İngiltere’ye getirildikleri 1700’lü yıllarda verilir. Kraliçe Victoria bu köpeğe oldukça ilgi gösterir. Bu ilgi köpeğin tanınmasını sağlar.

Tarihte ilk olarak Han İmparatorluğu dönemindeki çanak ve çömleklerde adı geçer. Bilinen en eski ırklardandır. Yıllar öncesinde Çin bölgesinde avcı olarak, çekici güç olarak kullanıldığı bilinmektedir. Fosil olarak bulunan köpek kalıntılarına bakılarak iskelet yapılarının çok uzun zaman önceki köpeklerle benzerlik gösterdiği tespit edilmiştir.

Chow Chow Bakımı

Köpek sahiplenme ücretsiz bir şekilde mümkündür. Sahiplenme gerçekleştikten sonra dikkat edilmesi gereken bakım sürecidir. Bakımları aksatılmamalı ve beslenmelerine dikkat edilmelidir. Chow Chow köpeklerinin tüyleri düzenli bir şekilde taranmalıdır. Dirsek Displezyası olma ihtimalleri yüksektir bu nedenle diz veya kalça bölgeleri kontrol edilmelidir. Problem görüldüğü takdirde müdahale edilmelidir. Düzenli bakım şartlarına bağlı olarak 13 ile 16 yıl aralığında yaşam sürerler. Eğitim konusunda istikrarlı ve sabırlı bir çalışma gerekir. Özellikle tasma konusunda dirençli olabilirler.

Hareketli olmayı çok sevmezler buna karşı dışarıda küçük yürüyüşleri onları mutlu eder. Hareket ihtiyacını böylelikle karşılamış olur. Yaz aylarında serin yerleri severler. Sıcaklığa karşı tepkili davranırlar. Apartmanlarda yaşamaları mümkün hayvanlardır. Bahçe şartları da yaşamaları için uygun yerlerdir.

Chow Chow Fiyatları

Chow Chow köpek fiyatları soyuna ve renk özelliğine göre değişiklik gösterir. Bu ölçütler Chow Chow yavru fiyatları için de geçerlidir. Bakım durumları ve yaşları yine fiyatları belirlemektedir. Belirli aralıklarda bulunan fiyatları her köpeğe özgü belirlenir. Sabit fiyatı yoktur.

Sahiplenirken köpeklerin fiyatlarından önce bakım gereklilikleri, yaşam ortamları, beslenme düzenleri dikkate alınmalıdır. Yaşam şartlarınıza uyum sağlamayan köpekleri sahiplenmek hem sizin için hem köpek için olumsuz dönemlere sebebiyet verebilir.

Sık Sorulanlar

  • Çin aslanı köpek ne kadar?

Fiyatları birçok noktadan değişkenlik gösterir. Soy geçmişi, renk özelliği, bakım gereklilikleri, yaşı fiyatlandırmayı etkiler.

  • Chow Chow nasıl bakılır?

Gerekli eğitimler düzenli bir şekilde verildiği takdirde bakımları oldukça kolaydır. Düzenli bakımları sayesinde ömürleri uzun olmaktadır.

  • Chow Chow senede kaç tane doğurur?

Sağlıklı olanları, ortalama 4 ile 7 aralığında doğum gerçekleştirir. Yaklaşık hamilelik süreleri 63-65 gün olarak ifade edilir.

  • Chow Chow Çin aslanı çok tüy döker mi?

Mevsim şartlarından kaynaklı bazı dönemlerde tüy döktüğü görülür. Bu dönemlerde özellikle bakımlarına dikkat edilmelidir.