logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekBeagle kategorisinde 3 ilan bulundu.
 • Görünüm
İlan bulunamadı.

Beagle Köpekler

 

Beagle köpekler fazlasıyla insan dostu köpeklerdir, çok dostane yaklaşımları bulunmaktadır. Ev içerisindeyken çok keyifli ve mutlu bir ırktır. Sakin olamazlar ve yerlerinde duramazlar. Bu sebepten ötürü sakin olmayan, enerjik, yerinde duramayan özelliğe sahip kişiler ile uyumlu bir arkadaştır. Hiperaktif ve enerjik olduğu için egzersiz yapmak istemesi de oldukça yüksektedir. İngilizler Beagle cinsi köpekleri tavşan avlasın diye yanlarında bulundurmuşlardır. Aşırı hızlıdırlar, kendi başlarına buyruk bir şekilde uzaklaşmayı ve gezmeyi severler. Satılık yavru Beagle sahiplenme bakımı daha kolay olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Beagle Köpeklerin Özellikleri

 

 • Küçük cins köpekler ırkına sahiptir.
 • Yuvarlak ve uzun kulakları vardır.
 • Kare şeklinde ağız yapıları vardır.
 • Çocuklar ile çok iyi anlaşırlar araları çok iyidir.
 • Diğer hayvanlar ile geçimleri çok iyidir.
 • Egzersize fazlasıyla ihtiyaç duyarlar çünkü çok hareketlilerdir.
 • Orta derecede tüy dökme problemi ile karşılaşılmaktadır.
 • Orta dereceli koruyuculukları vardır.
 • Bekçilikleri iyi değildir.
 • Yabancı insanlara karşı davranışları çok iyidir.

 

Beagle Köpeklerin Karakterleri

 

Çok zekilerdir, aşırı hiperaktiflerdir ve yaşam dolulardır. Özgür ruha sahiptirler. Eğitim almakta inatçıdırlar, eğitimde zorluk yaşarlar. Sahiplerini mutlu etmek onları çok mutlu eder ama yaramazlıklarından vazgeçemezler. Yaptıkları zekice hareketler herkesin üzerinde büyük şaşkınlık yaratmaktadır. Bir şaşırtıcı özellikleri de, dışarıya çıktığınızda beagle köpek gezdirmek için, tuvaletlerini parça parça yapmaktadırlar sebepleri ise, eve daha geç dönmek istemeleridir. Beagle sahiplenme genellikle enerjisi yüksek kişiler tarafından daha ziyade tercih edilmektedir.

 

İz sürmeleri de oldukça iyidir. İçlerinde avcı köpek gibi davranırlar ve bu ruhu taşırlar. Doğa hayatını çok severler ve sürekli olarak gezmek isterler, tuvaletlerini parça parça yapmasından da anlaşılacağı üzere. Soğuk havalardan hiç hoşlanmazlar, sıcak havalar onları aşırı mutlu eder. Çocuklarla oynamayı çok severler, diğer hayvan çeşitleri ile de aralarındaki ilişkileri iyidir. Uysallardır ve oldukça da sevecendirler. Yavru Beagle fiyatları, orta seviyede olup, ailelerin rahatlıkla sahiplenmelerine olanak sağlamaktadır.

 

Beagle Köpeklerin Eğitimleri

 

Beagle köpekler oldukça inatçıdırlar, karakterleri bu şekildedir. İlk köpek cinsinin beagle olması yani ilk köpek eğitimine beagle köpek ile başlanması oldukça zorlayacak bir durumdur. İtaat almakta zorlanmazlar bu yüzden de itaat eğitimlerini daima başarı ile tamamlamışlardır. Diğer eğitimlerde yani komut vermelerde, tuvalet eğitimlerinde vb. bu eğitimleri verirken dikkatli ve sabırlı olunmalıdır hatta inatçı da olunmalıdır. Beagle köpeğiniz ile birlikteyken her işi ilk sahibin yapması ön görülmektedir. Bunun sebebi, kendisinin ikinci olduğunu bilmesi ve öğrenmesidir. Satılık Beagle yavru köpekler, sahiplenilerek, eğlencelik arkadaşlar edinebilirsiniz.

 

Beagle Köpek Bakımı

 

Beagle köpekler kısa bir tüy yapısına sahiptir. Orta derecede tüy dökülmesine sahiptir. Haftada 2 kere taramak köpeğin tüylerinin sağlığı ve bakımı için yeterli olacaktır. Kulaklarının da temizlenmesi gerekmektedir. İlk defa kulak temizliği yapılacak ise bunu bir veteriner ile yapmak en doğru karar olacaktır. Daha sonrasında ise evde denenerek yapılabilir. Bazı kronik rahatsızlıkları bulunmaktadır ancak beagle köpek sağlığı genel anlamda incelendiğinde oldukça sağlıklı bir ırka sahip olduğu anlaşılabilmektedir. Kalçalarında ve omurgalarında problemler yaşayabilirler. Yavru beagle köpek alırken anne ve babasının sağlığına dikkat edilmeli anne ve babanın sağlık durumu baz alınarak sahiplenilmelidir.

 

Beagle Köpeklerin Fiyatları

 

Beagle yavru köpek sahiplenmek isteyenler fiyatlarına dikkat etmelidir. Beagle yavru fiyatları Türkiye’ de türüne çeşidine göre değişiklik göstermektedir.

 

Beagle Köpeklerin Fiziksel Özellikleri

 

Erkek beagle köpek cinsinin kilosu 9 ile 11 kilogram aralığındadır. Aynı şekilde dişi beagle köpek kilosu da 9 ila 11 kilogram aralığındadır. Erkeklerde omuz yükseklikleri 36 santimetre ile 43 santimetre aralığındadır. Dişilerde omuz yüksekliği ise 33 santimetre ile 40 santimetre aralığındadır. Ortalama ise tabii yaşam standartlarına da bağlı olarak 11 ile 15 yıl aralığında yaşam süreleri bulunmaktadır.

 

Beagle Köpekler Hakkında Merak Edilen Sorular

 

 • Beagle köpekler çok tüy döker mi?

 

Beagle köpekler çok tüy dökmezler, orta derecede tüy dökümleri olur sebebi ise tüylerinin kısa olmasıdır. Rahatlıkla apartman dairesinde bakılabilir.

 

 • Beagle köpeklerin sesi çok çıkar mı?

 

Beagle köpekler çok havlamaz, başka bir köpek ile karşılaştığında dahi sesi çok duyulmamaktadır. Evde rahatça beagle köpek ile birlikte yaşanabilmektedir. Muhtemelen beagle köpek haricinde ev halkının sesi daha çok duyulacaktır.

 

 • Beagle köpekler saldırgan mıdır?

 

Beagle köpekler asla saldırgan türler değillerdir. Gayet insan canlısı türlerdir. Oyun oynarlar, enerjileri ile karşıya da enerji verirler. Çocuklara çok iyi arkadaş olabilmektedir. Orta derecede koruyuculuğu vardır ama sahibine fazlası ile sadık köpek cinsidir.