logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekMorkie kategorisinde ilan bulunamadı.
 • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan bulunamadı.

Morkie Sahiplenme

Küçük köpek satın al önerilerinde bulunanların ilk olarak dile getirdiği neşeli ve cesur köpeklerden biridir. Köpek sahiplendirme arzusunda olanlar bu cins köpeklerin bazı özelliklerini de aktarmalıdır. Yavru köpek ilanları arasında en çok görülen köpeklerden biridir. Maltese ve Yorkshire cinslerinin karışımından ortaya gelen tatlı köpek cinsidir. En tatlı köpekler ve fiyatları araştırması yapanlar bu tatlı canlılarla sık sık karşılaşacaktır. Yorktese olarak da bilinen bu köpekler, oyun tutkunları olarak bilinirler

Sahipleri tarafından ve diğer insanlar tarafından ilgi bekler. Sevilmek isterler. Kendisine yakın davranılmasını isterler. Morkie yavru sahiplendirme işlemlerinden önce bazı önemli detaylar bilinmelidir. Her köpeğin kendine özgü özellikler ve gereklilikleri bulunmaktadır. Bu nedenle size uygun özelliklere sahip olan köpekleri sahiplenmeniz önerilir. Küçük yaşlarında sosyalleştirmeleri gerekir. Bazı dönemlerde inatçı olabildikleri göz ardı edilmeden eğitimlerine dikkat edilmelidir.

Morkie Özellikleri

Süs köpeği fiyatları Ankara civarında bazı özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Bu özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Enerji düzeyi orta derecede olan günlük harekete ihtiyaç duyan köpeklerdendir. Köpek sahiplenme ücretsiz araştırmasında olanlar bu özelliği göz önünde bulundurmalıdır.
 • Köpek fiyatları yavru dönemde farklılık gösterebilir. Morkie cinsinin sahiplenilmesi gereken en uygun dönem yavru dönem olarak ifade edilir. Eğitimlerinin daha kolay olduğu dönemlerdir.
 • Ortalama 30 santim boya ve 6 kilogram ağırlığına sahiptir.
 • Morkie ücretsiz sahiplenme isteyen aileler için uygun hayvanlardır. Apartman yaşamına adapteleri kolaydır.
 • Çocuklarla iletişimleri ve uyumları çok iyidir. Yine de çok küçük çocuklar ile yalnız bırakılmaması önerilir.
 • Hareket ihtiyaçları az olmasına karşın oyundan asla geri durmazlar.
 • Yuvarlak yüzleri, ortalama ağzı ve tüylü yapıları oldukça ilginç ve tatlı bir görünüme sahip olmalarını sağlar.

Morkie Kökeni

Köpekler ve fiyatları kökenleri doğrultusunda değişkenlik gösterir. Sakan olmayan bir köpek cinsidir. Malta ve Yorkshire cinslerinin melezlenmesi sonucunda ortaya çıkmıştır. Geçmişine dair çok uzun yıllar olmadığı ifade edilir. Kuzey Amerika civarında ortaya çıktığı belirtilir. Bu bölgede 2 köpek yetiştiricisi tarafından 1990’lı yıllarda üretildiği ifade edilir. Amerika kulüpleri tarafından bu yıllarda kayıt altında alınmıştır.

Az tüy döken, küçük ve sadık ev köpeği üretmek amacıyla üretilmiştir. Bu özellikleri karşılamasından dolayı başarılı bir üretim olduğu söylenebilir.  İlk olarak Amerika’da oldukça gündeme gelen ve bilinir olan bu köpekler günümüzde pek çok yer de bilinir. Popülerliği son 10 yılda oldukça artmıştır.

Morkie Bakımı

Morkie yavru fiyat araştırmasında bulunan bakım özelliklerini ve gerekliliklerini de araştırır. Bakıma ve ilgiye ihtiyaç duyan bir köpek cinsidir. Satılık köpek fiyatları belirlenirken bu bakım gereklilikleri göz ardı edilmemelidir. Morkie bakımı için bazı öneriler şu şekildedir:

 • Tüyleri günlük olarak taranma gerektirir. Fazla tüylü olduğu için karmaşa ve serleşme olmaları mümkündür.
 • İhtiyaç duyulduğunda banyoları aksatılmamalıdır. Tüylerden dolayı ve derilerinin hassas olması sebebiyle yumuşak kıvamlı şampuanlar kullanılmalıdır.
 • Yüksek düzeyde enerjilerinden kaynaklı yürüyüşe çıkmaları gereklidir. Çeşitli oyuncaklar alınarak evlerde enerjisini atması da sağlanabilir.
 • Diş ve ağız sağlığına dikkat edilmelidir. Düzenli olarak dişlerinin fırçalanması gerekir. Aksi takdirde iç hastalıklara neden olabilecek ağız enfeksiyonları oluşabilir.
 • Kilo almaya meyilli hayvanlar olduğundan diyete de ihtiyaç duyarlar.

Morkie Fiyatları

İstanbul köpek sahiplenme ücretsiz gerçekleşebildiği gibi bazı kişiler tarafından ücret karşılığında da sahiplendirme mümkündür. Bu durumlarda küçük köpek fiyatları sahibinden araştırmaları gerekir. Morkie küçük köpek grubunda yer aldığından fiyatları belirli ölçütlere bağlı olarak değişir. Öncelikle her köpekte olduğu gibi şecere bilgileri oldukça önem arz eder.

Renkleri fiyatlandırma yapılırken öne çıkan unsurlardan biridir. Cinsiyet durumları, az olsa dahi fiyata etki edebilecek noktalardan biridir. Diğer bir fiyata etki eden durum ise bakım ve aşı durumlarıdır. Bu ölçütlere göre belirli bir fiyat aralığı oluşur. Uygun olan fiyatı tercih edebilirsiniz.

Sık Sorulanlar

Morkie çok tüy döker mi?

Bu cins çok tüy döken köpek cinslerinden değildir. Tüylü yapılarının aksine tüy dökmeleri oldukça azdır.

Morkie kaç yavru doğurur?

Üreme yaşları için 1 ya da 2 yaşı doldurmaları beklenmelidir. Kızgınlık dönemlerinde çiftleştikleri takdirde 3 ya da 5 yavru doğurabilir.

Morkie evde bakılır mı?

Evde bakımları uygun canlılardır. Hareket ihtiyaçları ve bakım gereklilikleri göz önünde bulundurularak evde bakılmaları kolaydır.