logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekDoberman kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan bulunamadı.

Doberman Sahiplenme

Doberman sahiplenme niyetinde olanların bazı özellikleri bilmelerinde fayda olduğu ifade edilir. Zeki ve eğitime oldukça açık bu köpekler sosyalleştirmeleri sağlandığı takdirde çocuklarla ve diğer ev hayvanları ile iyi anlaşır. Hareketli yapılarından dolayı bazı zamanlar zor kontrol edilebilir.  Doberman yavru döneminde sahiplenildiği zaman fazlasıyla bağlı olabilir. İyi bir bekçi köpeği olarak atfedilir. Kaslı görünümlerinin aksine zarif bir duruşları oldukça estetik bir hava katar. Dişi ve erkek olanları farklı mizaçlara sahiptirler.

Yabancılardan rahatsız olmaları zaman zaman sorun arz edebilir. Ücretsiz Doberman arayışında olanlar, çeşitli ilanlar aracılığıyla ücretsiz Doberman yavrusu aranıyor ilanları verebilir.   Yapı gereği otoriteye ihtiyaç duyarlar Korkusuz tavırlarından dolayı kontrol altında tutulmalıdır. Doberman  Pinscher olarak da bilinir. Almanya’da ilk olarak görüldüğü ifade edilir.

Doberman Özellikleri

Satılık Doberman köpek arayanlar yavru döneminde olanları çokça tercih ederler. Doberman köpek yavrusu eğitime açık olmalarından kaynaklı daha çok talep edilir. Birkaç ırkın birleşiminden ortaya çıktığı iddia edilir. Polis ve ordu teşkilatlarında oldukça tercih edilen köpeklerdendir. Atletik bir görünüme sahip olduklarından dikkat çekerler. Enerjileri ile birçok alanda tercih edilir.  Görünümlerinin aksine ailelerine karşı iyi dostlardandır.  Doberman ücretsiz sahiplendirme yapmak isteyenler önemli özelliklerini yeni sahibine aktarmalıdır.

Yavru Doberman sahiplendirme en çok tercih edilen dönemleridir. Hareket ihtiyaçları fazla olduğundan ve güçlü yapılarından dolayı herkesin bakabileceği bir cins köpektir. Zihinsel ve fiziksel olarak fazla aktif olmaları kontrollerini zorlaştırır. Koruyucu özellikleri baskındır. Ortamda liderin siz olduğunu bilmelidir. Soğuk havalardan nefret ederler. Yalnızlıktan hoşlanmazlar. 2 aylık Doberman yavrusu iken sahiplenmek en doğru eğitim dönemidir.

Doberman Kökeni

Satılık Doberman yavrusu almak isteyenler, Doberman yavru seçimi yaparken kökenini bilmeli ona göre seçimlerini gerçekleştirmelidir. 19. Asırda ortaya çıkan köpeğin adı, Karl Friedrich Louis Dobermann adlı Alman vergi memurundan gelmektedir. Vergi toplarken yaşadığı zorlukları aşmak için bu köpek cinsini üretmiştir. Kendisine karşı gelenlere bir koruyucu olarak bu cins köpekleri kullanır. Üreticisinin adını alan ve taşıyan tek köpek cinsi olarak bilinir. Bilinirliği arttıkça Amerika’ya ihraç edilmeye başlandı. Böylelikle gün geçtikçe herkes tarafından bilinmeye başlandı.

Satılık yavru Doberman araştırması yapanlar kökenleri bakımından da araştırma yaparlar. Köpeklerin kökenleri karakterlerini belirleyen önemli noktalardır. Belirli bölgelerde savaş köpeği olarak kullanılırlar. Alman çoban köpeği diğer adıyla Alman kurdu ile genetik bir köken birliktelikleri olduğu düşünülür.

Doberman Bakımı

Yetişkin Doberman fiyatları ile yavru Doberman fiyatları arasında bakım farklarından olayı farklılık olabilir. Patilerinin tırnakları özellikle dikkat edilmesi gereken bakımlardandır. Kısa tutulmaları gerekir. Dişlerin fırçalanması aksatılmamalıdır ve düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Tartar tehlikesi olduğundan kontrolleri gerçekleştirilmelidir. Tüy döktükleri dönemde ölü tüyler eldivenle temizlenmelidir.  Kan hastalığı, kalça displezyası, obezite gibi hastalıklara yakalanma oranları yüksektir. 

Doğru ve düzenli yapılan bakımlar iyi yaşam koşulları doğrultusunda ömürleri 12 yıla kadar uzayabilir. Çok dikkatli eğitime ihtiyaç duymalılar. Eğitimleri süresince ısrarlı ve sabırlı olmak gerekir. İlk aşamada baskı yapılmamalıdır. Özellikle dişi olanlar, daha inatçı bir karaktere sahiptirler.

Doberman Fiyatları

Beyaz Doberman fiyatları diğer renklerine göre farklılık gösterir. Fiyatlandırma yapılırken renk durumları göz önünde bulundurulur. Şecere bilgileri yine diğer köpekler gibi önem arz eder. Bakım gereklilikleri fiyat belirlerken dikkat edilmesi gereken özelliklerdendir. Orijinal veya saf Doberman olmaları fiyatlarda etki unsurudur.

Beslenme durumları ve cinsiyet durumları fiyatları etkiler. Belirli bir aralıkta oluşan bu fiyatlar bu kriterlere göre değişir. Ülkemizde uçuk fiyatlar olabileceğinden dikkatli davranmak gerekir. Köpeklerin doğru fiyatlandırması için güvenilir noktalardan sahiplenme yapılmalıdır. Aksi takdirde bu sevimli dostlarla ilgili sorun yaşayabilirsiniz.

Sık Sorulanlar

  • Dişi mi yoksa erkek mi tercih edilmeli?

Eğitimlerinde kolaylık açısından dişi olanlar daha çok önerilir. Sahiplenme özellikleri erkek olanlara göre daha fazladır.

  • Doberman iyi bir koruma köpeği midir?

Bu konuda dünyanın en iyi türü olduğu belirtilir. Kişiyi ve bölgeyi fazlasıyla iyi koruyan özelliklere sahiptir. Güçlü yapıları ile koruma konusunda başarılarını ispat etmişlerdir.

  • Doberman bahçede bakılabilir mi?

Diğer köpekler kadar yağ tabakaları olmadığından soğuğa karşı dirençleri düşüktür. Bu neden soğuk sevmezler. Soğuk dirençleri olmadığı için bahçe gibi ortamlarda bakılması oldukça zordur. Barınakları ısıtmalı olmaları gerekir.

  • Doberman ile çocuklar iyi geçinir mi?

Çocuklar ile arası en iyi olan, onlarla en iyi geçinen köpek cinslerindendir.