logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekChihuahua kategorisinde 2 ilan bulundu.
 • Görünüm

Vitrin İlanları

Chihuahua Sahiplenme

Küçük köpek cinslerinden olan Chihuahua yavrusu sevimli görüntüleriyle dikkatleri üzerine çeker. Chihuahua sahiplenme niyetinde olanlar bu görüntülerinden oldukça etkilenir. Çivava ya da Şivava olarak da anılırlar. En küçük köpek türlerinden biri olarak atfedilir. Chihuahua yavru olduğu dönemden alınması, belirli alışkanlıklara uyum sağlaması ve bağ kurması açısından uygun bir dönem olarak ifade edilir. Chihuahua sahiplendirme ücretsiz bir şekilde çeşitli kişiler tarafından gerçekleştirilebilir.

Chihuahua sahiplenme belirli özelliklere dikkat edilerek yapılması gereken bir işlemdir. Çeşitli sorumluluklar gerektiren sahiplenmeden önce köpeğe dair bakım ve eğitim bilgilerine sahip olmak gerekir. Güney Amerika bölgesinden Avrupa’ya getirilen bu köpek, getirildiği bölgede kutsal bir sembol olarak değerlendirilir.  Farklı renkler bulunur. Meksika bölgesinde Aztek eyaletinden adını aldığı bilinmektedir.

Chihuahua Özellikleri

Köpek ilanları etrafında gezinenler, Chihuahua yavru fiyat araştırması yapanlar bu türün özelliklerine dikkat etmelidir. Şivava köpek sahiplendirme niyetinde olanlar, bazı özellikleri yeni sahibine aktarmalıdır.

 • Minik ırklardan biri olan bu köpekler oldukça küçüklerdir. Bu şekilde şöhret kazanmışlardı. Boyları en fazla 13 santime kadar uzanır. Ağırlıkları ise ortalama 2 ile 3 kilogram civarındadır.
 • Kaslı ve küçük bacak yapılarına sahiptirler. Kafa yapıları yuvarlak şekildedir. Bazılarında vücuda oranlar büyük görünebilir.
 • Altın, beyaz, koyu kahverengi gibi farklı çeşitlerde ve birçok renkleri vardır.
 • Kısa ve uzun tüylü olmak üzere iki farklı şekilde bulunabilirler.
 • İstanbul yavru köpek arayanlar için en ideal köpeklerden biridir.
 • Bazı dönemlerde öfkeli tavırlar sergilese de genel olarak sevgi dolu köpeklerden biridir.
 • İnatçılıkları en çok dikkat edilmesi gereken özelliklerdendir.
 • Hemcinsleri ile bir araya gelmekten aşırı keyif alırlar.

Chihuahua Kökeni

Adını Meksika bölgesinden aldığı ifade edilir. Yavru köpek fiyatları sahibinden araştıranlar, köken bilgilerine dikkat etmelidir. Bu köpeklerin kökeni Kızılderililer dönemine dayandığı belirtilir. Aztek eyaletinde yetiştirildiği ifade edilir. Özellikle Güney Amerika civarında kutsal bir köpek olduğu ifade edilir.

Güney Amerikalı Techichi cinsi köpeklerden türediği iddia edilir. Bu köpeklerin özellikleri, ölümden sonraki dönemde yol gösterici olduğuna inanılır. Bu doğrultuda ölüler ile beraber gömülür. Tüysüz ve küçük bu cins köpekler Çin köpekleridir. Şivava’nın da bu cinsten geldiği ifade edilir. Xavier Cuga’nın yanında gezdirdiği Şivava nedeniyle oldukça bilinir bir köpek cinsi olmuştur.

Chihuahua Bakımı

Şivava fiyatları İzmir bölgesinde değişkenlik gösterir. Bu değişkenlik bakım özelliklerinden kaynaklı olmaktadır. Bakım özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Uzun tüylü olanlarının tarama ihtiyacı fazladır. Düzenli olarak taranmalıdır.
 • Tartar oluşumuna karşı dişleri düzenli bir şekilde kontrol edilmelidir.
 • Patilerinin tırnakları uzun tutulmamalıdır. Tırnakları kesilmelidir.
 • Sıcaklığı severler. Soğuk ortamlarda hemen üşürler. Bu nedenle sıcak yerlerde barınmaları gerekir.
 • Horlamaları fazladır. Küçük burunlarından kaynaklı hırıltı çıkarabilirler.
 • Beslenmelerine dikkat edilmelidir. Aşırı tüketimden kaçınmalıdırlar.
 • Eğitimleri zor olmalarına karşı sabırlı olmak gerekir. Yapılarından kaynaklı eğitimleri verilememektedir. Buna eğilimleri olduğundan sabır gösterilerek bu durum aşılabilir.

Chihuahua Fiyatları

Chihuahua ücretsiz İstanbul civarında sahiplendirmeler gerçekleşebilir. Bu tatlı köpeğe sahip olanlar çevrelerine Chihuahua satın al önerilerinde bulunurlar. Bu doğrultuda Chihuahua köpek fiyatları araştırmasına girişenler belirli etkenleri göz önünde bulundurmalıdır. Chihuahua fiyatları için etki unsurlarının başında türlerinin farklılıkları gelir.

Özellikle renkleri çok olan bu köpeklerin renklerine göre fiyatlandırma değişir. Tüy yapılarına göre yine fiyatlarda değişiklik olabilir. Şecere bilgileri her köpek gibi bu köpekler için de önemlidir. Aşı durumları ve bakım gerekliliklerinden dolayı fiyatlandırma değişebilir.

Sık Sorulanlar

Şivava köpek fiyatı ne kadar?

Yukarıda belirttiğimiz ölçütler doğrultusunda fiyatlar değişebilir. Belirli bir aralıkta değişen bu fiyatlara göre uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Şivava bakımı nasıl yapılır?

Küçük canlılar olduklarından yerdeki küçük nesnelere dikkat edilmelidir. Pire ve kene durumlarına her zaman dikkat edilmelidir. Kıyafetler giydirilmesi tavsiye edilir.

Şivava evde bakılır mı?

Apartmanlar, daireler ve evler için en uygun türlerdendir. Akıllı köpek cinslerindendir. Bakımları kolay olduğu kadar düzen ister.

Chihuahua kedilerle anlaşır mı?

Diğer canlılarla çok rahat iletişim ve bağ kurabilir.

Şivava neden tüy döker?

Tüy dökmesinin en başında, ortam değişikliğinden kaynaklı huzursuzluk gelir. Bunun dışında stres düzeyleri artan köpekler tüy dökebilir. Beslenmelerinin yetersiz olması durumunda da tüy dökebilirler.

 

Şivava köpek kaç tane doğurur?

Sağlıklı koşullarda en fazla beş dünyaya getirir. Bakım durumları iyi olduğu takdirde 15 yıla kadar yaşayabilirler.