logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekGolden Retriever kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan bulunamadı.

Golden Retriever Sahiplenme

Asırlar boyunca köpekler, insanlara farklı noktalarda en iyi şekilde dost olmuşlardır. Bu nedenle günümüzde de devam eden bu dostluk kaynaklı olarak insanlar köpekleri sahiplenip evlerinde birlikte yaşamaktadır. Golden Retriever ücretsiz sahiplenme bu noktada gerçekleştirilen işlemlerden biridir. Farklı alanlarda tercih edilen köpekler evlerde çok iyi arkadaş olabilir. Golden Retriever sadakatleri ile ön plana çıkan köpek cinslerinden biri olarak ifade edilir.

Golden Retriever yavrusu sahiplenmek için uygun köpek yavrularındandır. Genelde yavru hâlde sahiplenilen köpekler, eğitim almaya açık olurlar. Golden Retriever fiyatı farklı kriterlere göre detaylandırılır. Fiyatları cinsin özelliklerine göre belirlenir. Bu nedenle özelliklerini iyi bilmek gerekir. İtaat etmeyi sevdiklerinden oldukça popüler bir cinstir. İnsanlarla bağları ve iletişimleri çok güçlü olduğundan sıklıkla tercih edilir.

Golden Retriever Özellikleri

Golden Retriever yavru sahiplendirme işlemleri farklı bölgelerde veya çeşitli ilanlar aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu işlemler öncesinde Golden Retriever özelliklerine hâkim olmak köpek ve sahibi için önem arz eder. Dostane ve cana yakın yapısı aileler tarafından çokça tercih edilmesini sağlar. Çocuklara karşı             sabırlı ve anlayışlı tavırları dikkat çekici özelliklerden biridir. Bu nedenle genellikle aileler, Golden Terrier yavru olduğu dönemde alınır ve büyütülür.

Evde bakımı kolay ve aile ortamına uyum sağlayan bir mizacı bulunur. Golden Retriever yavru fiyatı çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterir. Yuvarlak bir kafa yapısı, kısa boylu kulakları, kalın ve düzgün bir kuyruğa sahiptirler.

Golden Retriever Karakteri

Eğitimlere açık, algıları yüksek düzeyde bir köpek cinsi olarak değerlendirilir. Golden Retriever sahiplenme yavru döneminde gerçekleştiği takdirde eğitimler kolaylıkla verilebilir. Özellikle yavru dönemde çok kolay öğrenebilen bir köpek cinsi olarak atfedilir. Farklı numaraları çok rahat öğrenebilir, öğrendiklerini ömür boyu unutmazlar.

Golden Retriever yavru köpek fiyatları bu karakter özelliklerine bağlı olarak farklılaşabilir. Hassas ve özgüvenli bir karakter sergilemeleri dikkat çeker. Dünyada bilinen ve popülerliği yüksek köpeklerdendir. Havlamaları çok yüksek düzeyde gerçekleşmez bu nedenle bekçi veya nöbet köpeği olarak kullanılmaları uygun değildir. Avlanırken av koşullarına hemen ayak uydurabilir, av esnasında çok iyi arkadaş olabilirler. Bu özellikler doğrultusunda Golden Retriever kaç TL şeklinde sorular oluşabilir. Fiyatların her köpek için ayrı olarak belirlendiği bilinmelidir.

Golden Retriever Kökeni

Golden Retriever yavru Bursa bölgesinde sıklıkla bakımı üstlenilen köpeklerdendir. Kökeni İskoçya’ya ve 19. asra dayanmaktadır. İskoçya’da avcılık faaliyetlerinde sıklıkla kullanılmıştır. Wavy Coated Retriever,Irish Setter, Newfoundland cinslerinin birleşiminden ortaya çıkan bir köpek ırkı olarak ifade edilir.

Satılık Golden Retriever İstanbul bölgesinde çoğunlukla bulunabilir. Amerika’ya dahi götürülen bu köpekler, farklı yarışmalarda birincilikler kazanan köpeklerdir. Zekâ ve itaat yarışmalarında aldıkları başarılar ile oldukça isimleri duyulmuştur. Golden Retriever köpek fiyatları popülerliği nedeniyle ve talep görmeleri nedeniyle zaman zaman yüksek olabilir. Düzenli bakımları gerçekleştiği takdirde havlamayan ve arkadaşlığa yatkın hayvanlar olmaları sebebiyle bekçi köpeği olarak kullanılmaları uygun görülmemektedir.

Golden Retriever Bakımı

Golden Retriever yavru satın al işlemleri bakım noktasından ele alınarak değerlendirilmelidir. Haftada en az iki kere olacak şekilde düzenli bir şekilde fırça ya da tarak yardımıyla taranmalıdır. Dış bölgelerde barınması yaşamı için uygun değildir. Golden Retriever sahiplenme İstanbul civarında sıklıkla tercih edilir. Fazla yalnız kalmamaları gerekir. Yalnız kaldıkları dönemde oldukça huzursuz olabilirler.

Golden Retriever satın al şeklinde önerilerde bulunanlar, bu bakımları tek tek önerdikleri kişiye aktarmalıdır. Özellikle cilt bakımları oldukça önem arz eder. Cilt alerjilerine karşı hassasiyet gösterirler. Bu tarz problemler olduğu takdirde veteriner yardımı alınabilir. Bakım şartları ve sağlık koşulları iyi olduğu zaman 12 ile 15 yıl aralığında yaşarlar. Akıllı yapılarından kaynaklı rehber köpek eğitimleri verilebilir ve rehber köpek olarak eğitilebilirler.

Sık Sorulanlar

  • Golden Retriever Köpek Saldırır Mı?

Bu cins köpekler, arkadaş canlısı yapılarından kaynaklı saldırma durumları yalnızca tehdit anında meydana gelebilir. Aksi takdirde saldırma durumu söz konusu değildir.

  • Golden Retriever Apartmanda Bakılır Mı?

Yavru dönemde sahiplenildiğinde ve gerekli eğitimler verildiğinde çok rahat bir şekilde apartman veya daire gibi ortamlarda bakılabilir. Apartman koşullarında yaşamaları mümkündür.

  • Golden Retriever Çok Havlar Mı?

Golden Retriever dostane yapıları ile insanlara oldukça yakındır. Bakımlarının aksatılmadığı ve düzenli hareket ihtiyaçları karşılandığı takdirde havlamazlar. Fazla havlayan köpek cinslerinden değildir.

  • Golden Retriever Fiyatları Ne Kadar?

Golden Retriever fiyatları köpeklerin orijinalliği ve özelliklerine göre belirlenir. Farklı fiyatlar bulunabilir.