logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekYorkshire Terrier kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Yorkshire Terrier Sahiplenme

Yorkshire yavru arayanlar sevimlilikleri ile göze çarpan bu canlıları sahiplenmek ister ve eğitimler vererek uzun yıllar sürecek bir arkadaşlık kurmak isterler. Havlamayı çok seven bu köpekler, aldıkları eğitimler doğrultusunda evlerde yaşamaya alışırlar. Ayak uydurmaları kolay bir şekilde gerçekleşir. Yorkshire Terrier fiyatları farklı ölçütler öncülüğünde belirlenir. Fiyatları her bütçeye uygun olacak şekildedir. En hassas noktaları sıcaklık değişimleridir. Isılar değiştiği takdirde rahatsız olabilirler.

Yorkshire sahiplendirme ücretsiz olarak belirli vasıtalar sayesinde yaygın olarak gerçekleştirilir. Yavru dönemden alınan bu köpekler, eğitim almaya açıktırlar. Bakımlarına dair dikkat gerektiren düzenli işlemleri vardır. Küçük cinslere göre birtakım zorlukları barındırır. Tüyleri özel ilgi isteyen köpek cinslerindendir. Yorkshire satılık arayanlar bakım ölçütlerine özen göstermeli ve alırken göz önünde bulundurmalıdır.  Tüyleri bazı dönemlerde düzenle tıraş edilmesi gerekir. Aksi takdirde keçelerin oluşması pek mümkün olduğu belirtilir.

Yorkshire Terrier Özellikleri

Yorkshire köpek fiyatları değişkenlik gösterebilir. Bu değişkenliğin temelinde farklı özellikleri barındırması yatar. Apartmanlarda ve dairelerde rahatlıkla yaşayabilen bu cins köpekler, cesaret sahibi bir mizaca sahiptirler. Boyutsal olarak çok küçük olsa dahi tavırları boyunu aşan bir şekilde görülür. Yorkshire Terrier sahiplenme niyetinde olanlar, sorumluluk aldıklarının önemine varmaları gerekir. İçgüdüleri oldukça yüksek köpeklerdendir. Duygusal yanları zaman zaman ağır bastığı gibi hızlıca bu tavırlarını terk edebilirler.

Yorkshire Terrier yavru sahiplenme özellikle köpeklerin eğitimleri açısından önem arz eder. Yavru dönemde kazandırılan alışkanlıklar doğrultusunda ev ortamlarında daha rahat yaşayabilirler. Saldırgan yapıları bulunduğundan yavru dönemde eğitilmeleri gerekir. Kökenleri gereği büyük köpek genleri taşırlar. Bu nedenle korumacı yanları genlerinde olan bir durum olduğu belirtilir. Yaklaşık 15 yıl kadar ömürleri olur. 18 santime kadar uzayabilir, 4 kilograma kadar ağırlığa sahip olabilirler.

Yorkshire Terrier Karakteri

Yorkshire Terrier ücretsiz verenler köpeklerinin karakter özelliklerini iyi aktarmalıdır. Güçlü ve büyük atalarının genlerini barındırdığından mücadeleci tavırlar sergileyebilir. Bu doğrultuda saldırı tavrına bürünmeleri oldukça yüksek köpeklerdendir. Özellikle yabancılara ve bilmedikleri cisimlere karşı fazla tepkili olabilirler. Yorkshire Terrier sahiplenme İstanbul civarında çokça yapılmaktadır. Aracı olan çok sayıda köpek sahiplendirme siteleri bulunmaktadır.

Gayet uyumlu ve hoş bir karaktere sahiptirler. İtaati seven ve sadakatli köpeklerdendir. Sahibiyle kurduğu bağ çok güçlü olabilir. Alışkanlıklarını kolay kolay terk etmezler. Yorkshire Terrier ortalama fiyatları özelliklerine ve ölçütlerine göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle özellikleri ve farklılıkları iyi bilinmelidir. Gövdesi küçük ve kısa, uzun tüylü ve yumuşak tüylü fiziksel özellikleri bulunur. Çocuklarla ile harika iletişim kurarlar. Bu doğrultuda aileler çokça tercih edebilir.

Yorkshire Terrier Bakımı

Yorkshire Terrier ücretsiz sahiplendirme bakımlarının zor olduğundan dikkatle yapılması gerekir. İlk başlarda zorlayan bakımları alışıldıktan sonra düzenli bir şekilde rahatlıkla yapılabilir. Yumuşak yapılı tüyleri her gün taranmayı gerektirir. Düzenli bakım bu köpeklerde önemli deri problemlerinin oluşmasını engeller. Tuvalet ihtiyaçlarını dışarıda giderebilirler. Yavru Yorkshire Terrier bakımlarının alışkanlığı açısından genellikle tercih edilir. Yavru dönemden alışkanlıklar kazandırmak köpekler için önemlidir.

Yorkie köpek fiyatları bakımları zor olmasına karşın farklı kriterlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Banyo yapmaları çok sık olduğu takdirde hastalıklar yaşamasına sebep olabilir. Tüy bakımında deriye fazlaca hassasiyet gösterilmelidir. Kalp ve omurgada dönem dönem rahatsızlıklar görüldüğü belirtilir.

Yorkshire Terrier Kökeni

Yorkshire Terrier fiyatları nedir diye soranlar bu köpeklerin kökenlerini de iyi bilmeleri gerekir. Birleşik Krallık kökenli bu cesur köpekler arasında üst sıralarda yer alır. Bu durum, Yorkshire Terrier fiyatları bu gibi durumlardan kaynaklı farklılık gösterir. Kuzey İngiltere’de fareleri avlamak için oluşturulan cins köpeklerdendir. İskoç göçmeni ile beraber gelen Terrier cinsi köpeklerden üretildiği belirtilir. Farklı genlerin melezlenmesi ile ortaya çıkmış ve Amerika’da Kennel Kulübü vasıtasıyla bilinirliği artmıştır. 2006 yıllarında öyle ki en çok kayıt alan ikinci tür olmuştur.

Dünya üzerinde pek çok yerde bilinen bir cinstir. Tavrı ve cesareti ile sahipleri tarafından sevilir. Özel ilgi gerektiren köpek cinslerindendir

Sık Sorulanlar

  • Yorkshire Terrier Nasıl Bakılır?

Bakımları ilk başlarda güç gelebilir zaman içerisinde düzene oturduktan sonra rahatlıkla yapılabilir. Tuvalet eğitimleri zor olabilir. Bu nedenle sabırla gerekli eğitimleri verilmelidir.

  • Yorkshire Terrier Çok Havlar mı?

Havlama eğilimi genlerinden kaynaklı görülmektedir. Gerekli eğitimler verildiği takdirde havlama eğilimleri azalma gösterir. Saldırı anında ya da tehlike anında havlamaları görülebilir.

  • Yorkshire Terrier En fazla Kaç Tane Doğurur?

Ortalama doğurganlığı 4 yavru olarak görülür. Bunun dışında 10 yavruya kadar doğurmaları mümkün olduğu belirtilir.