logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekCavalier King Charles kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan bulunamadı.

Cavalier King Charles Sahiplenme

Cavalier sahiplenme niyetinde olanlar farklı özellikleri olan bu canlıları iyi tanımalıdır. Uzun süreli bir dostluk ilişkisi olduğundan sahiplenmeden önce köpeğin özellikleri ve huyları dikkatle araştırılmalıdır. Cavalier King Charles, küçük köpek cinsleri arasında yer alır. Küçük ve sevecen yapıları ile tercih edilen köpeklerdendir. Bu doğrultuda sahiplenmek isteyenler canlı yavru köpek fiyatları araştırması yaparlar. Köpekler yavru dönemden itibaren sahiplenildiklerinde kolaylıkla eğitilebilir.

Diğer ev canlılarıyla rahatlıkla anlaşabilir ve çok güzel geçinirler. Arkadaşlık bağı güçlü, cana yakın ve enerji kaynağı bir yapıları bulunur. Cavalier yavru alanlar genellikle bu özelliklerinden oldukça memnun olduklarını belirtirler. Bakımlarının kolaylığı bu türün biraz daha tercih edilir kılmaktadır. İtaat yapıları zayıf olduğundan iyi eğitim verilmelidir. Aksi takdirde yetişkin zamanlarında şımarık olabilir ve havlamaya yatkınlardır.

Cavalier King Charles Özellikleri

Cavalier King Charles Spaniel fiyatları araştıranlar bu tür cins köpeklerin ince noktalarını iyi bilmelidir. Sahibiyle vakit geçirmeye bayılan, yalnızlıktan hoşlanmayan bir köpek türüdür.  Dikkat çeken bir özelliği ise köpek oyuncakları ile oynamaktan aşırı keyif almalarıdır. Cavalier King Charles Spaniel satılık arayanlar çeşitli ilanlara ya da farklı kişiler aracılığıyla bulabilirler. Yabancılara karşı daima temkinli ve mesafeli tavırları özelliklerinden biridir. Çeşitli renkleri mevcuttur. Siyah bronz rengi en çok bilinen renklerinden biridir.

Cavalier King Charles yavru fiyat taraması yapanlar bu özellikleri göz önünde bulundurmalıdır. 5 ile 8 kilo aralığında 35 santim boylarında fiziksel özellikleri bulunur. Küçük bir vücut yapıları bulunmasına rağmen ayakları vücuduna oranla yine de küçük kalmaktadır. Tüyleri, türüne göre farklılık gösterebilir.

Cavalier King Charles Karakteri

Cavalier King Charles sahiplendirme yapılırken köpeklerin karakter özellikleri dikkate alınmalıdır. Cavalier cinsinin yalnız kalamama durumları sahipleri açısından kesinlikle bilinmelidir. Aile ile vakit geçirme en eğlendiği aktivitelerdendir. Gezmeyi ve oyunlar oynamayı çok sever. King Charles Cavalier yavru zamanları oldukça iyi eğitim gerektirir. Çok fazla havlama alışkanlıkları yoktur.  Neşeli tavırları ile etraflarına mutluluk saçarlar.

Cavalier King Charles ücretsiz sahiplenme oldukça kolay olabilmektedir. Bazı dönemlerde cesaretsiz veya çekingen durumları sergileyen bu köpekler sahiplenme için oldukça ideal türlerdendir. Hareket ihtiyaçları az olduğu için ortalama egzersizler bu ihtiyacı karşılayacaktır. Samimi ve sempatik bu hayvanlar, insanın en yakın dostu olabilirler.

Cavalier King Charles Bakımı

Kolay bakımları bu cinsin tercih edilmesini yaygınlaştıran unsurlardandır. Cavalier King Charles fiyatları bakımları açısından da değerlendirilerek ele alınmalıdır. Bakımları kolay ve rahatlıkla yapılabilir. Haftada birkaç defa fırçalanmaları gerekir. Kafa yapılarında yaş ilerledikçe kapanan bir nokta bulunur. Bu nokta herhangi bir risk teşkil etmez. Sıcak havalara karşı ve anesteziye karşı fazla hassas olabilirler. Bel kemiği ve kalp ile ilgili zaman zaman sağlık sorunları yaşayabilirler.

Köpek fiyatları sahibinden belirlenir, fiyatlar bakımlarının durumu ve maliyeti göz önünde bulundurularak belirlenmelidir.  Bakımların arasında kulak araları da yer alır. Kulaklarının bakımı oldukça önem arz eder. Banyo yaptırdıktan sonra tamamen kurutulmamaları önerilir. Satılık Cavalier King Charles bulmak isteyenler farklı aracılarla rahatlıkla bulunabilir. Bir başka durum ise Cavalier King Charles gönüllü sahiplendirme yöntemiyle sahiplenilebilir.

Cavalier King Charles Kökeni

Cavalier köpek fiyatları belirli etkenlere göre değişebilir. Bu etkenler köpeklerin kökeni ile ilişkili olabilir. Cavalier King Charles üretim çiftliği gibi yerlerde iki farklı tür köpeğin melezlenmesiyle ortaya çıkan bir köpek cinsidir. Spaniel, Pug ve Japon Chin türlerinin önemlli özelliklerini barındırır. Avrupa’da popüler bir noktaya vardıktan sonra İskoçya kraliçesi Mary tarafından da sahiplenilir.

Adını Kral Charles’tan almaktadır. Evinde King Charles Spaniel ve bu türle birlikte büyümüştür. Kamu binalarına rahatlıkla girebilen bir köpek hâline gelmiştir. Boyutsal olarak küçük bir yapıya bürünmesi ile zamanla yaygın bir şekilde sahiplenilmelerini sağlamıştır. 1920’li yıllarda İngiltere’den Amerika’ya giden bir vatandaş aracılığıyla Amerika’da çoğaltılması sağlanır. Esas tanınması Amerika’da bulunan Kennel Kulübü vasıtasıyla gerçekleşir.

Sık Sorulanlar

  • Cavalier King Charles Fiyatı Ne Kadar?

Farklı özelliklere ve aşırı cana yakınlığa sahip bu cinsin fiyatları belirli ölçütlere göre belirlenir.

  • Cavalier King Charles Tüy Döker mi?

Düzenli bir şekilde bakımları gerçekleştirilirse ve tüyleri tarandığı takdirde tüy dökme işlemi oldukça azdır.

  • Cavalier King Charles Nasıl Beslenmeli?

Uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için kaliteleri mamalar tercih edilmelidir. Başka besinleri veteriner yardımı ile köpeğinize verebilirsiniz.

  • Cavalier King Charles Kaç Tane Doğurur?

Cavalier King Charles her doğum yaptığında beş yavru dünyaya getirebilir.