logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekShih Tzu kategorisinde 2 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Shih Tzu Sahiplenme

Gönüllü sahiplendirme Shih Tzu köpekleri için çokça tercih edilir. Sevimli hâlleri, dost mizaçları ile oldukça hızlı bağ kurulabilen canlılardır. Shih Tzu yavru olarak alındığı takdirde uzun yılar sürecek bir dostluk bağı kurabilirsiniz. Apartmanlarda ve dairelerde çok rahatlıkla bakılabilir. Burnunun üzerinden yüzüne doğru büyüyen kılları özgün bir yüz şekline sahip olmalarını sağlar. Bu ifade nedeniyle ‘Kasımpatı suratlı köpek’ olarak anılır.

Bakımlarını üstlenenler ve bu sevimli canlılar ile bağ kuranlar, Shih Tzu satın al gibi önerilerde bulunurlar. Bakımlarının kolaylığı ve boyutsal olarak uygunluğu bu önerilerin artmasını sağlamaktadır. Dikkat çeken yapılarından biri büyük ve birbirinden uzak gözlere sahip olmasıdır. Kuyruğu uzun tüylerle kaplı ve vücuduna doğru geri katlanır.

Shih Tzu Özellikleri

Esas vatanı Çin olduğu belirtilir. Yumuşak tüyleri ile sevimli bir yapıya sahiptir. Shih Tzu yavru fiyat araştırması yapanlar, bu köpekleri sıkça araştırır. Sahiplenmek isteyen özelliklerini iyi bilmelidir. Dirençli ve ev ortamına ayak uyduran yapıları çokça tercih edilir. Kürklü yapısı görsel açıdan dikkat çekmektedir. Shih Tzu ücretsiz sahiplendirme yöntemiyle sahiplendirilebilir, belirli özellikler sahiplendirilirken dikkat edilmelidir. Çocuklarla ve evdeki canlılarla çok iyi geçinirler. Bu nedenle çocuklu veya hayvanı olan aileler tarafından genellikle tercih edilir.

Shih Tzu fiyatları farklı ölçütlere göre belirlenebilir. Eğitimleri, devamlılıkla ve ısrarla başarılı sonuçlanabilir. Yaşamları boyunca kürklü yapıları sebebiyle taranmaya ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle eğitimleri süresince bu noktaya dikkat edilmelidir. Shih Tzu yavrusu sahiplenildiği takdirde eğitime açık oluşları önemli kolaylık sağlar. Çok az havlayan bir köpek cinsi olduğu belirtilir.

Shih Tzu Karakteri

Uyanık tavırları önemli karakter özelliklerinden biridir. Cesur hâlleri sevimli yapılarına katkıda bulunur. Zeki oldukları kadar inatçı bir yapıları bulunur. Shih Tzu ilanları karakterleri bakımından oldukça fazla görülür. Bazı dönemlerde küstah ve kibirli tavırları görülür. Sinirlendiği veya şaşırdığı takdirde ısırma durumları gerçekleşebilir.  Evde tuvalet eğitimi zaman alan köpek cinslerindendir. Sabırlı olmak gerekir.

Küçük cins köpek fiyatları araştırmalarında bulunanlar, karakter ve bakımlarına dikkat etmelidir. Bazı köpeklerin karakterleri ve bakımları yaşam şartlarınızla uyum sağlamadığı takdirde köpekler için olumsuz durumlar doğurabilir. Shih Tzu özellikle çocuklara karşı özenli ve kibar davranır. Shih Tzu sahiplenme ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebilir. Çocuklu aileler bu şekilde tercih edebilir.

Shih Tzu Bakımı

Shih Tzu sahiplenme niyetinde olanlar, bakımlarını aksatmamaları gerektiğinin farkında olmalılar. Bu köpekler, günde yarım saatlik tüy bakımına ihtiyaç duyarlar. Baş tarafındaki tüylerin görünümünün güzel olması için toka yardımı ile bağlanabilir. Shih Tzu satılık arayanlara bakım unsurlarına dikkat etmeleri önerilir. Bazı dönemlerde tüyleri tıraş edilebilir. Bakım açısından tıraşlar kolaylık sağlayabilir.

Shih Tzu ücretsiz sahiplenme günümüzde genellikle görülür. Kulaklarının girişlerinde ve gözlerinin çevresinde bakımları sık sık yapılmalıdır. En hassas bölgeleri bu noktalar olduğu belirtilir. Hemen hemen hiç tüy dökmeyen köpek cinslerindendir. Uzun tüylü yapısına karşı tüy dökmemesi dikkat çeken özelliklerinden biridir. Hareketli ve enerjik yapıları yaşam sürelerini etkiler. Yaklaşık 15 ile 18 yıl aralığında ömürleri olabilir. Bu süre, bakım ve yaşam koşullarına göre uzayabilir.

Shih Tzu Kökeni

Shih Tzu kaç TL diye soranlar, cinsin kökenlerini araştırmaktadır. Çin’e dayanan kökenleri bilinse de tam olarak detaylandırılamamaktadır. 7. asra kadar uzanan bir geçmişleri bulunur. Çin saraylarında olduğuna dair izler bulunmaktadır. Popüler ve bilinen bir tür olması, Madame de Breuil sayesinde sağlanır.1930’lu yıllarda İngiltere civarında yaygınlaşır ve çokça bilinir bir tür olur. Özellikle 2. Dünya Savaşı esnasında pek çok asker tarafından sahiplenilmiştir. Böylelikle dünya genelinde bilinir bir tür olmuştur.

Shih Tzu sahiplendirme Ankara bölgesinde yaygın olarak görülür. Kökeni bakımından geçmiş yıllara uzanan yapısı özellikle dikkat çeker. Günümüzdeki hâlinin ilk ortaya çıkışı, Çin İmparatoru Dowager Cixi aracılığıyla Pekingese ile Lhasa Apso cinslerinin birleştirilmesi ile görülür.

Sık Sorulanlar

  • Shih Tzu fiyatları ne kadar?

Bu cins köpeklerin fiyatları bütçenize uygun olacak şekilde belirlenebilir. Çeşitli ölçütlere bağlı olarak fiyatlandırmalar değişebilir.

  • Shih Tzu ne yemeli?

Az yağlı balık çeşitleri, sebzeler yumuşak bir şekilde köpeğe verilebilir. Kaliteli mamalar ile beslenebilir.

  • Shih Tzu kaç tane doğurur?

Olgun bir Shih Tzu ortalama 2 ile 9 aralığında yavru dünyaya getirebilir. Bunlar şartlara göre değişkenlik gösterir.

  • Shih Tzu çok havlar mı?

Bazı dönemlerde havladığı görülür, genellikle havlamayan köpek cinsidir. Apartmanlarda dairelerde yaşayabilir. Fazla gezdiği takdirde huysuzlanabilir. Bu dönemler havlaması mümkündür.