logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekFrench Bulldog kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan bulunamadı.

French Bulldog Fransız Buldog Sahiplenme

French bulldog diğer adıyla Fransız buldog olarak bilinen yalnızlıktan hoşlanmayan, serin yerleri seven bir köpek cinsi olarak değerlendirilir. Fransız Bulldog satılık yavru köpek alma çokça gerçekleşen durumlardandır. Duygusal yapıya sahip bu köpekler, yavru dönemden alınan köpekler eğitilebilir ve korkusuz bir mizaca sahiptir. French bulldog yavrusu yoğunlukla sahiplenilen cins köpeklerden biridir. Özellikle çocuklar ile kurdukları bağlar çok güçlüdür. Sevecen yapılı kişilikleri ile tercih edilirler.

Satılık French bulldog İstanbul bölgesi başta olmak üzere farklı bölgelerde, evlerde bakımları üstlenilir. Vefalı ve hatırşinas tavırları ile yüz yapılarının aksine genellikle mutludurlar. Sahipleri ile çokça vakit geçirmekten memnuniyet duyan yapıları sempatik olmalarını sağlar. Bu yapılarına tanık olanlar, French bulldog satın al gibi önerilerde bulunurlar.

Fransız Buldog Özellikleri

French bulldog ücretsiz sahiplenme işlemini yapmak isteyen bu cinsin özelliklerini çok iyi bilmelidirler. Sadakatli, eğitime açık yapısı bu köpeklerin en önemli özelliklerindendir.  Aile ortamlarına rahatça ayak uydurabilen, eğlence anlayışları yüksek olan köpek cinslerindendir. Bu nedenle yavru French bulldog aileler tarafından sahiplenilerek yetiştirilir. Sevecen ancak asık surat yapıları ve enerjik yapıları en çok tercih edilme sebeplerindendir.

French Bulldog yavruları inatçı yapılarını büyüyünce devam ettirirler. Yaşamları boyunca bu özelliği devam eder. Özellikle yemek konusunda kesinlikle yemek istemedikleri bir yiyeceği kendisine yediremeyiz. Farklı hayvanlar ile iletişimlerinin kurarken sorun yaşaması türünün önemli özelliklerindendir. Başka hayvanların yanında hırçın bir yapıya bürünürler. Korumacı ve kıskanç özellikleri bu yapıya bürünmelerini sağlamaktadır. French bulldog çeşitleri farklı özelliklere göre ayrılır.

French Bulldog Karakteri

Öne çıkan karakter özelliklerinden biri sahibini kıskanıyor olmasıdır. Başka sevimli canlılar ile sahipleri aynı ortamda bulunduğu takdirde hırçınlaşır hatta saldırı boyutuna geçebilir. French bulldog satılık çeşitli kişiler aracılığıyla rahatlıkla bulunabilir. Sevgiyle dolu bir karakteri ağır basar. Hareket ihtiyacı oldukça az olduğundan egzersize gerek duymazlar. Özellikle komik yapılarından kaynaklı çokça tercih edilirler. French bulldog ilanları bu nedenle yoğunlukla verilmektedir.

Olumlu yönleri kadar olumsuz yönlerini bilmekte köpek sahiplerine fayda sağlar. Yaklaşık 15 yıl sürecek bu birliktelik sebebiyle bu yönleri iyi bilmek gerekir. French bulldog ücretsiz arayanlar bu yönlere dikkat etmelidir. Sıcak ev ortamlarından Fransız buldog köpekleri hoşlanmazlar.  Küçük yaşlardan itibaren diğer evcil hayvanlara alıştırılmadıkları takdirde sorun yaşatabilirler. Ağız yapılarının küçük olması sebebiyle sık sık horlama tarzı hırıltılı sesler çıkarırlar.

Fransız Buldog Bakımı

French bulldog sahiplenme yapılırken, bakımları göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmelidir. Tüylerinin dökülme dönemlerinde kauçuk fırça ile bakımlarının yapılması önerilir. Kuyruklarına ve yüzlerine özel losyon ile temizlik yapılması tavsiye edilir. Kolay ve zahmetsiz bakımları oldukça önemlidir. French bulldog satılık arayanlar, bakımlarına özen gösterecekleri köpekleri sahiplenmelidir.

Haftalık olarak tüy bakımı yapılması yeterlidir. Tuvalet eğitimlerini verdiğiniz takdirde ev ortamında kendisi bu ihtiyacını giderebilir. Tırnaklarına ve patilerine yapılan bakımlara özen gösterilmelidir. Ağızları ve dişleri yine dikkat gerektiren bakım noktalarındandır. French bulldog İzmir sahiplendirme konusunda daha yaygın bir bölge olduğu ifade edilir.

French Bulldog Kökeni

19. asırda Fransa’ya İngiltere’den göçmenler tarafından götürülmüştür. Adını aldığı Fransa bölgesinde üreyerek çoğalmaya başlar. Bu bölgede zaman içinde popülerliği artar ve herkes tarafından adı French olarak yani Fransız olarak anılır. Zaman içinde Amerika ve diğer ülkelere yayılmıştır. Ülkemizde de çoğunlukla görülen bir cins köpek türüdür.

9 ile 12 kilogram aralığında ve ortalama 30 santim civarında fiziki özelliklere sahiptir. Ortalama yaşam süresi 15 yıl kadar olduğu belirtilir. Tabii bu süre yaşam ve bakım koşullarına bağlı olarak uzayabilir. French bulldog sahiplendirme Ankara civarında yoğunlukla gerçekleştiği belirtilir.

Sık Sorulanlar

  • Fransız Buldog Evde Beslenebilir Mi?

Bakımlarının kolay, arkadaş canlısı yapısı evlere uyum sağlamasını kolaylaştırır. Çok sıcak olmayan ortamlarda rahatlıkla beslenebilir.

  • French Bulldog Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Aşı konuları oldukça dikkat gerektiren meselelerdendir. Alacağınız köpeğin aşılarının tam olması gerekir. Karakter özellikleri iyi araştırmalı olumsuz yönleri bilinmelidir. Bakım koşulları iyi bilinmesi gerekir. Bu hususlara özellikle dikkat edilmelidir.

  • Fransız Buldog Neler Yapar?

Bekçilik alanında kullanılabilen bir cins köpektir. İnsanlara eşlik etmeyi severler. Fare avcılığı yapabilir. İyi huyludur ve evde uyumaya ihtiyaç duyar.

  • French Bulldog Hangi Hastalıklar Görülür?

Özellikle sindirim sisteminde problemler yaşayabilir. Kalça displazisi ve damak yarığı görülen diğer hastalıklardır. Pıhtılaşma bozukluğu Von Willebrand hastalığı yaygın olarak görülen hastalıklardandır.