logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekMaltipoo kategorisinde 4 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Maltipoo Sahiplenme

Köpek sahiplendirme günümüzde çeşitli siteler ya da kişiler aracılığıyla yaygınlaşmaya başlamıştır. Özellikle ev ortamına ayak uydurabilen tüm köpek çeşitleri sahiplendirme yöntemiyle hayvan severlerle buluşturulur. Köpekler özel ilgi ve bakıma ihtiyaç duyarlar. Bu doğrultuda sahiplenilen köpeğin sorumluluğu alınmalıdır.

Maltipoo ücretsiz sahiplendirme yöntemiyle yavru döneminde sahiplenilirse ve bu dönemden itibaren iyi bir eğitim ile ev hayvanları ve köpeklerle uyum sağlar. Yabancılara karşı ılıman bir tavır sergilemez. Sahibi ve ailesini koruyucu bir mizaca sahiptir. Çocuklarla iyi anlaştığı belirtilse de çok küçük çocuklarda dikkat edilmesi gerekir. Maltipoo yavru fiyatları çeşitli ölçütlere göre değişkenlik gösterir. Eğitimsel süreçlere açık oluşu, bakımı, evde bakılabilir olması ve diğer birçok ölçüt fiyatlarda belirleyici olmaktadır.

Maltipoo Özellikleri

  • Küçük cins köpek fiyatları araştıranların, Maltipoo cinsini çokça tercih ettiği belirtilir.
  • Eğitim konusunda gelişime açık, sempatik ve hareketli birer dost olarak ifade edilir.
  • Pozitif ve olumlu yaklaşımlar Maltipoo cinsi köpekleri, cesaretlendirir.
  • Kahverengi veya siyah gözleri, tatlı kara burunlarıyla bir maskot gibi görünür.
  • Oldukça sevecen ve cana yakın tavırlarıyla neşeli hayvanlardır.
  • Ev veya apartmanlar için en ideal köpek cinslerinden biridir.

Satılık köpek arayışında olanlar, özellikle evde bakmak için Maltipoo cinsi köpekleri genellikle tercih ederler. İyi bir eğitim aldıktan sonra başka köpeklerle ve çocuklarla iyi geçinebilir. Eğitimi uzun sürebilir. Oyun oynamayı çok seven yapısına karşın fazla egzersiz yapmayı sevmez. Ev içinde veya apartmanda hareket ihtiyacını rahatlıkla karşılar. Ev köpeği fiyatları taraması yapanlar fiyat açısından uygun Maltipoo bulabilirler.      

Maltipoo Karakteri

Yavru süs köpek fiyatları özellikle karakterleri incelenerek detaylandırılır. Köpeklerin cinslerine göre karakter özellikleri değişebilir. Maltipoo, sevgi ile dolu, akıllı ve heyecanlı bir karaktere sahip köpek cinsidir. Poodle ve Maltese ırkının birleşmesi ile ortaya çıktığından çok fazla oyun oynamayı sever. İnsanlarla çok fazla bağlantı kurar. Cana yakın yapısıyla kendini sevdirir. Maltese cinsinin baskın gen olarak öne çıkan Maltipoo cinsi köpeklerde ağız bölümü yuvarlak olur. Poodle ağırlıklı genlere sahip olanların uzun ve dar bir ağza sahip olduğu görülür.

İzmir köpek satış konusunda gelişmiş bir bölge olarak belirtilir. Köpeklerin satışları ve sahiplendirmeleri karakterleri açısından dikkat edilerek gerçekleştirilmelidir. Maltipoo, enerji düzeyi orta derecede olan bir karakterde köpektir. Koruma özelliği ise neredeyse yok denecek düzeydedir. Eğitilebilir olması ve başka köpeklerle rahatlıkla geçinme durumu yüksek düzeyde olan bir cins köpeğidir.

Maltipoo Kökeni

En tatlı köpek yavru köpekler olduğu herkesin dile getirdiği bir durumdur. Çeşitli özelliklere sahip bazı köpekler bu noktada biraz daha öne çıkmaktadır. Köpeklerin genel karakterlerini belirleyen en önemli unsur ise kökenleridir. Maltipoo, Maltese ve Toy Poodle cinslerinden oluşan melez bir köpek cinsidir. Malt Oodles, Maltese Poodle, Malte Poo gibi farklı adlandırmalar ile karşımıza çıkabilir.

Maltese, az tüy dökmesi ile Poodle ise hipoalerjenik tüy yapısı ile bilinir. Bu doğrultuda en ideal alerjiye karşı cinslerdendir. Maltipoo, bu iki cinsin bileşimi olsa dahi özgün bir tüy yapısına sahiptir. İpek görünümlü veya kıvırcık bir şekilde tüyleri bulunabilir. Tatlı köpek fiyatları araştıranlar Maltipoo cinsi köpekleri tatlılıkları ile tercih edebilirler.

Maltipoo Bakımı

Yavru köpek sahiplendirme ücretsiz gerçekleştirilse dahi bakımları önem arz eder. Bu sahiplendirme süreci ya da köpek satılık olarak verilmiş olsa bile bakımlarına dikkat edilmelidir. Maltipoo, çok az tüy döken köpeklerdendir. Aylık düzenlik bir şekilde tıraş olmaya ihtiyaç duyar. Düzenli fırçalama yapmak, kıvırcık olan tüylerin dolaşmaması için önemlidir. Gözleri ve kulakları en çok temizlik isteyen bölgelerindendir.

Bursa köpek fiyatları her şehirde olduğu gibi farklılık gösterebilir. Bakımların gerekliliği bu fiyatları oldukça belirlemektedir. Maltipoo yavru köpek fiyatları sahibinden belirlenir dolayısıyla bu durumlarda bakım unsurları aktarılmalıdır. Maltipoo bakımlarında banyo gerektiği takdirde yapılmalıdır. Yavru Maltipoo köpeklerinin uykuya ihtiyaçları fazla olabilmektedir. Gri veya siyah-beyaz renkli olanları yaygın olarak sahiplenilir.

Sık Sorulanlar

  • Maltipoo Nasıl Bakılır?

Maltipoo, bakımları evde kolaylıkla yapılabilen köpeklerdendir. Düzenli bakıma ihtiyaç duyarlar. Gerekli detayları bakım bölümünde belirttik.

  • Maltipoo Mu Maltese Mi?

Maltipoo, Maltese ve Poodle cinsi köpeklerin birleştirilmesinden ortaya çıkmıştır. Bu nedenle Maltese özellikleri taşır. Bu özellikleri taşımasına karşın özgün bir köpek cinsi olduğunu belirtmek gerekir.

  • Maltipoo Nasıl Beslenir? Ne Yer?

Kalitesi yüksek köpek mamaları ile rahatlıkla beslenebilir.  Su tüketimine önem verilmelidir. Yağlanma durumlarına karşın dikkat edilmeli.