logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekMaltese Terrier kategorisinde 3 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Maltese Terrier Sahiplenme

Maltese Terrier, 15 ile 18 yıl aralığında yaşayan, yavru köpek cinsleri ve fiyatları araştırması yapanların en çok tercih ettiği bir köpek cinsidir. Sevecen ve neşeli tavırlarıyla insanlar ile iletişimi güçlüdür. Daire veya apartman ortamlarında rahatlıkla yaşayabilen bir cinstir. Oyun canlısı, ilgiyi seven, fazlasından haz almayan bir köpek cinsidir.

Terrier süs köpeği fiyatları bakınanlar, eğitime hevesli ve sosyallikten uzak olmayan Maltese Terrier köpeklerini çoğunlukla tercih ederler. Tüy dökme özellikleri olmadığından tüyleri kolaylıkla taranarak temizlenir.  Günlük bakımı rahatlıkla yapılabilir. Göz çevresinde oluşan tüyler rahatsız edici olabilir. Zamanla kesilmesi gerekir. Küçük yapılı köpekler arasında genellikle tercih edilen cinslerdendir.   Yaşam akışınızda eğlenceli, sempatik ve enerjik bir dost olabilen bir köpek cinsidir.

Maltese Terrier Özellikleri

Köpekler arasında en sadık olarak bilinen köpeklerdendir. Malta Terrier ücretsiz sahiplendirme işlemleri bu nedenle yaygın olarak gerçekleşir. Ele avuca gelen, minik görüntüsü ile çok sevimli bir canlıdır. İlgiye aç yapısı en belirgin ve bilinen yanlarındandır. İtaat eden ve eğitimi kolay her açıdan sahiplenme için uygun bir cins olarak atfedilir. Kirlenmeyi hiç sevmediklerinden her gün bakım istemeleri bazen zorluk çıkarabilir.

Sadık köpek arayanlar, Maltese Terrier köpek fiyatları araştırmaları yaparlar. Maltese Terrier diğer adıyla Malta Köpeği olarak bilinir. Maltiz olarak da anıldığı bilinmektedir. Tek çocuklu veya küçük aileler, eğlenceli vakit geçirmek maksadıyla Maltese Terrier cinsini daha çok tercih ederler. Sahibine yoğun bir bağ kurar, sevgi ve ilgiye bayılır. Gösterilen ilgiyi ise asla karşılıksız bırakmaz.

Maltese Terrier Karakteri

Sadakat duygusu çok yüksek olduğundan sahibinden ayrı kaldığı takdirde ayrılık kaygısı psikolojisine girmektedir. Bundan dolayı köpek sahiplendirme sorumluluk sahibi kişilere yapılmalıdır. Aksi takdirde birçok köpek zarar görmektedir. Kırılgan ve aşırı bir şekilde hassas bir cinstir.  Bunun yanı sıra uysal ve yumuşak huyludur. Fazla yalnız kalmaktan hoşlanmaz, daima bir arkadaşa ihtiyaç duyarlar.

En tatlı köpekler ve fiyatları araştırması yapanların karşısına en çok Malta Köpeği çıktığı ifade edilir. Maltese Terrier köpekleri fiyatları farklı ölçütlere göre belirlenebilir. Maltese Terrier küçük köpek cinsi bakımından en oyunu seven ve ayrılık durumunda en çok havlayan köpek cinsidir. Bu nedenle evden çok uzak kalıyorsanız, bu köpekleri sahiplenmeniz onlara zarar verebilir.

Maltese Terrier Köpeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Ücretsiz köpek sahiplenme İstanbul gibi bölgelerde yoğun olarak görülür. Maltese Terrier diğer adıyla Malta Köpeği bakımları bazı dönemlerde zorlu olabilir. Aşırı titiz olan bir tür olduğundan bakımlarına özen gösterilmelidir.  Maltese Terrier köpeği yavru iken alınıp, belirli bakım rutinlerine alıştırılırsa bakımları kolaylaşacaktır.

Ağız bölgelerinde ve tüylerinde lekelerin meydana gelmesinden hiç hoşlanmaz. Özellikle bu bölgeler sıklıkla temizlenmelidir. Satılık Malta Köpeği arayanlar bu tarz bakım ölçütlerine dikkat etmeli ona göre satın almalıdır.  Bakımları aksadığında huysuz ve havlayarak rahatsız edici tavırlara bürünebilir.

Tüy yapıları, yumuşak hâlde olduğundan sürekli bir dolaşma söz konusudur. Günlük olarak taranması önem arz eder. Kulak bölgeleri en çok temizlenmesi gereken bölgelerdendir. Sağlık sorunlarına yol açabilecek en hassas noktaları kulaklarıdır. Yavru köpek ilanları arasında en çok Malta Köpeği tercih edilir ancak bu bakımlar sağlıkları açısından önemlidir. Tuvalet eğitimleri ve durumları bu türün en önemli dikkat gerektiren meselesidir.

Maltese Terrier Sağlık Sorunları Nelerdir?

Satılık Maltese Terrier alanlar, genellikle kronik alerjilere denk gelebilirler. Bu cinsin yaşadığı en sık sağlık sorunlarından biridir. Satılık yavru Terrier sahiplendirme yapanlar, sağlık yönünü göz ardı etmemelidir. Sürekli kaşınma durumları bu köpekleri aşırı rahatsız edebilir. Cerrahi müdahaleye kadar uzanabilecek eklem problemleri oluşabilir.

Maltese Terrier ilanları verilirken bu sağlık durumları her zaman belirtilmeli ve dikkat edilmelidir. Malta Köpeği, körlüğe, epilepsiye, kalp rahatsızlıklarına yol açabilecek göz hastalıkları yaşayabilir. Maltese Terrier sahiplendirme İstanbul civarında sıklıkla görülür. Bu hastalıklar için dikkat edilmelidir.

Sık Sorulanlar

Malta Köpeği Nasıl Bakılır?

Bakıma, ilgiye ve temizliğe düşkünlüğü sebebiyle ev ortamlarında ve hassas bir şekilde bakımı gerçekleştirilir. Tüyleri dikkat edilmesi gereken bakım noktalarından biridir.

Gerçek Maltese Terrier Nasıl Anlaşılır?

Tüylerin parlak olması ve burun yapısı Malta Köpeği cinsinin önemli ayırt edici özelliklerindendir.

Malta Köpeği Tüy Döker Mi?

Tüyleri genel olarak beyaz, yumuşak bir yapıya sahiptir. Yumuşak yapısına rağmen tüy dökmez. Sadece fazla karışan tüylere sahiptir.

Malta Köpeği Evde Beslenir Mi?

Malta Köpeği, yavruluk döneminden başlayarak ev gibi ortamlara uyum sağlanması için eğitilebilir. İnsanlarla bağ kurmayı sever.