logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekToy Poodle kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan bulunamadı.

Poodle Toy Sahiplenme

Poodle Toy, kaniş olarak bilinen küçük ırklar sınıfında yer alan sevimli bir köpek cinsidir. Rahatlıkla yön bulmaları, zeki oluşları ile sempatik bir yapıya sahip olmalarını sağlamaktadır. Köpek satın almak istiyorum diyenler için eşsiz birer cins köpeğidir. Poodle ücretsiz sahiplendirme yöntemiyle de alınabilir. Rahatlık eğitilebilir olmaları zeki oluşlarından kaynaklanıyor. Her ne kadar eğitilebilir olsalar dahi fazla eğitim anında bunalabilirler.

Eğitilebilir bir cins olmaları sevecen ve eğlenceli bir hâle dönüştürüyor Poodle cinsi köpekleri.  Yavru Poodle döneminde alınıp iyi bir eğitim sayesinde insanlar ve diğer köpeklerle harika bir iletişim kurar. Kendisine verilen eğitimde en ufak detayları bile kavrar. Gururlu ve sadık mizaçları ile çokça sahiplenilen köpekler arasında yer alır. Bakımları kolay olup, ev ortamında rahatlıkla bakımları yapılabilir.

Toy Poodle Özellikleri

Eğitimli yavru köpek bulmak oldukça zor olduğu belirtilir. Toy Poodle yavru döneminden alınarak eğitilebilir. Görüntüsü ve karakteri ile oldukça sevimli köpeklerden biridir. Atalarından gelen genetik özelliklerini yansıtır. Eğitime açık ve itaat eden bir yapıda bulunması bunun göstergesi olarak belirtilir. Poodle köpek sahiplenme oldukça heyecanlı ve kolay bir işlemdir. Yapı olarak küçük ve ağırlığı birkaç kilodan fazla olmayan Toy Poodle köpekleri, ev ortamında rahatlıkla barınabilir.

Yetişme tarzına göre karakter özellikleri farklılaşabilir. Bekçi, av veya gösteri köpeği olabilir. Hırçın, agresif yahut hız odaklı bir karaktere bürünebilir. Doğal ortamlara hızlıca uyum sağlayabilir. Genel olarak evde büyüyen ve yetişen bir cins olduğundan en iyi yaşam alanı evdir. Poodle Toy için köpek sahiplenme siteleri araştıranlar öncelikle renklerine dikkat eder. Poodle Toy renkleri şu şekildedir:

  • Kahverengi, siyah genellikle en çok görülen renkleridir.
  • Mavi ve gümüş devamında gri renkleri mevcuttur.
  • Bej, koyu turuncu, siyah-beyaz veya sadece beyaz olarak da bulunur.

Poodle Toy Bakımı

Bakımı emek isteyen, önem ve dikkat gerektiren bir köpektir. Haftalık olarak banyo yapması gerekir.  Düzenli bir şekilde 6 hafta aralıklı tüylerine bakım ister. Süs köpek fiyatları araştıranlar bu bakım maliyetlerini göz önünde bulundurmalıdır.  Hassas, hızlı gelişim gösteren köpek cinslerinden biridir. Bu nedenle bakımlarında aksama olmaması gerekir. Kulakları oldukça keskin ve algıları çok yüksektir.  Kulaklarının vücudunun en zayıf ve parazitlenmeye açık bölgesi olduğu belirtilir. Bundan kaynaklı düzenli muayene edilmelidir.

Dişlerinin ve ağzının bakımı da oldukça hassas olarak yapılmalıdır. Dişlerinde tartar diğer köpeklere nazaran biraz daha sık görülür. Ücretsiz Poodle sahiplenenler, bu bakımların hepsine özen göstermelidir.  Tüy dökmeyen bir köpek cinsi olmasından kaynaklı evlerde oldukça rahatlıkla kalabilir. Tüy dökmeme durumu olsa dahi tüy bakımlarına dikkat edilmelidir.

Poodle Toy Kökeni

Ataları Babet su köpeği ile Belçika su tazısıdır.  Kökeni Fransa’ya dayanan bir cins köpeğidir. Yavru süs köpeği olarak bilinse de geçmiş dönemlerde av köpeği olarak kullanılmıştır. Av köpeği olarak kullanıldığı takdirde farklı bir tüy kesimi yapılır.      Bu tüy kesimi suda rahatlıkla yüzebilmesi için yapılırdı. Fransa’nın resmi köpeği olarak ilan edilmiştir. Bu nedenle her yerde görmek mümkündür. Poodle yavru fiyat bakımından en uygun ülkenin Fransa olduğu belirtilir. Fransa Poodle olarak farklı bir adlandırmaya da sahiptir.

Toy Poodle fiyatları nedir diye araştıranlar çeşitli koşullara ve bakım durumlarına bakarak fiyatların değiştiğini göz önünde bulundurmalıdır. Kökenine bağlı olarak dahi köpek fiyatları sahibinden değiştirilebilir. Köpek ilanları verenler fiyatlandırmayı köpeğin cinsine, kökenine ve bakımına göre belirlemektedir.

Sık Sorulanlar

Poodle Toy Nasıl Beslenir?

Köpek sahiplendirme yavru dönemden itibaren olduğu takdirde beslenme alışkanlıkları daha düzenli bir şekilde sağlanabilir. Poodle Toy köpeklerinin çabuk kilo almaya yatkınlıkları bulunur. Düzenli egzersizler yapmalı ve hareketli olmalıdır. Hayvan kemiği veya kılçığa benzer yiyecekler midede yırtılmalara neden olabilir. Enfeksiyon sorunları ciddi sağlık problemlerine yol açabilir.

Poodle Toy Fiyatları Ne Kadar?

Ücretli köpek sahiplendirme yapanlar köpeğin beslenme alışkanlıklarını yeni sahibine aktarmalıdır. Balığı ve kafeini oldukça seven türlerdendir. Metabolizmaları bu ürünleri tüketirken sorun yaşayabilir. Kuru veya yaş mamalar ile beslenmeleri günlük olarak karşılanabilir. Fazladan birkaç farklı besin de verebilirsiniz. Veteriner ile bu takviye ürünler için görüşmek fayda sağlayabilir.

Poodle Toy Anne Sütü ile Ne Kadar Süre Beslenmelidir?

Yavru Poodle dünyaya geldikten sonra 4 ile 6 hafta aralığında anne sütü ile beslenmelidir. 6 haftadan sonra gıdalar ile beslenebilir. Anne sütünü bu süreçte alamıyorsa şırınga yardımı ile mama verebilirsiniz. 6 öğün kadar bu mama ile besleyebilirsiniz.