logo
Ücretsiz İlan Ver
logo
KöpekPomeranian Boo kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm

Vitrin İlanları

İlan bulunamadı.

Pomeranian Boo Cinsi Köpek Sahiplenme

Polonya’nın batısı ile Almanya’nın doğusu arasında kalan Baltık’ın güneyinde yer alan bölgeye Pomeranya adı verilir. Pomeranya bölgesinde yetişen ve adını oradan almış olan Pomeranian, etrafına neşe saçan bir köpek cinsidir. Geniş gövdeli, dik kulaklı, uzun burunlu, badem gözlü hareketli köpeklerdendir.  Yavru Boo köpek, talep gören köpek yavruları arasında yer alır.

Ağırlığı 1-3 kg aralığında olan Pomeranian Boo, farklı ve her renkte bulunur. Kuyruğu kabarık, saçları katmanlı bir yapıya sahiptir. Bir süs köpeği olan Pomeranian yavru beyaz cinsi oldukça fazla talep görmektedir. Kırmızı, siyah, kahverengi ve krem gibi farklı renklerde mevcuttur. Karakteri ilginç, tuhaf ve heyecanlı bir köpek cinsi olarak ifade edilir. İlgi bekleyen, sadık ve özverilidir.

Pomeranian Boo Yavru Fiyatları

Ortalama Pomeranian fiyatları, 4 bin lira ile 30 bin lira arasında yer alır. Kaliteli olan Pomerian cinsi köpekleri bulmak, fiyat açısından dikkate değer özelliklerdendir.  Yavru köpek almak istiyorum diyenler, genellikle orijinal Boo arayışında olurlar.

Pomeranian Boo, arkadaş canlısı bir tavra ve aile ile vakit geçirmeye bayılan bir mizaca sahip zeki bir köpektir. İnatçı yanları bulunan bir karakteri olduğundan inatçı olabileceği şartları oluşturmamak gerekir. Yaşadığınız alanda yabancılar ile karşılaşması hâlinde havlamalarının arttığı belirtilir. Yavru Pomeranian Boo oldukça sevecen ve hoş enerjisiyle sahibine neşe katar. Günlük olarak gezmek isteyen hareketli tavırları ile tasması olmadan bir bölgede güvenle gezmeye bayılır. Hareketsizlik, farklı davranış problemlerine sebep olabilir. Bu nedenle günlük olarak hareket etmesini sağlamak önemlidir.

Pomeranian Özellikleri Nelerdir?

Boo cinsi köpek sahiplenme niyetinde olanlar, fiyat araştırmasından önce Pomeranian Boo köpeklerinin özelliklerini araştırır. Köpek, dost yapısıyla evin içinde vakit geçirilen bir hayvan olduğundan belirli özellikleri sahiplenme açısından dikkate değer.  Özellikle yavru köpek sahiplenmek istiyorum diyenler, Pomeranian cinsini yoğunlukla tercih eder. Uysal, eğlenceli ve hareketli tavırları ile enerji kaynağı bir köpek cinsi olarak atfedilir.

Yavru Boo köpek boyları ortalama 15 ile 18 santim aralığındadır. Büyüme durumuna göre en fazla 30 santim civarında boylara sahip olurlar. Boo köpek fiyatları 4 binden başlayıp farklılıklarına göre değişebilmektedir. En yakın dost olarak her zaman sahibini görür. Güven duymamalarından kaynaklı yabancılara karşı çekimser tavırlarıyla bilinirler.

Pomeranian Boo Cinsi Köpeklerin Kökeni

Spitz olarak bilinen türde ele alınan eski türlerden bir köpek cinsi olarak değerlendirilir. 1700’lü yılların ortalarında ortaya çıktığı belirtilir. Asıl bilinirliği dönemin İngiliz kraliçesinin gösterdiği ilgi neticesinde artmıştır. Bu doğrultuda Pomeranian köpek sahiplenme oldukça artmış ve yayılmıştır.

Pomeranya bölgesi olarak adlandırılan bölgede yetiştirilir. Kraliçe Charlotte, gösterdiği ilgi ile tüm dünyaya bu sevecen hayvanın tanınmasını sağlamıştır.

Süs köpekleri kategorisinde değerlendirilen Pomeranian, bu tanınma doğrultusunda süs köpekleri ve fiyatları araştırmalarında öne çıkan bir cins olmuştur. Sahiplenmek isteyenler özellikle yavru olanlara eğilirler. Böylelikle Pomeranian Boo yavru fiyatları geniş bir yelpazede bulunur. Zaman zaman hızlı değişimlere uğrayabilir.

Pomeranian Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpekler arasında en çok bakıma ihtiyaç duyan ve evde yaşaması gerekli olan cinslerden biri de Pomeranian cinsi köpeklerdir. Tüy, tırnak, diş bakımları ilk ele dikkat edilmesi gereken bakım noktalarıdır. Küçük boyutlu oldukları için tüyleri ağır uzar. Tüyleri uzadığı takdirde görme ve koku duyuları engellenir. Bu durum zarar görmesine sahip olabilir. Köpek yavrusu fiyatları araştıranlar bu bakımların maliyetini de göz önünde bulundurmalıdır.

Yavru köpek fiyat ve bakım açısından oldukça daha kolay ve uygun olabilir. Bu nedenle genel eğilim yavru köpeklere şeklinde olmaktadır. Düzenli bakım her köpek için dikkat gerektiren bir mesele olarak ifade edilir.

 Pomeranian Boo Hakkında Sık Sorulanlar

  • Pomeranian Boo çok tüy döker mi?

Genellikle yılda 2 defa tüy dökme gerçekleşir. Erkek olanlarda ise yılda bir defa daha sık görülen özelliklerdendir.

  • Pomeranian Boo köpekleri ne kadar yaşar?

Pomeranian, bakımına bağlı olarak 12-16 yıl aralığında yaşar. Gösterilen ilgiye göre bu süre değişebilir. Bu nedenle Pomeranian fiyatları İzmir bölgesinde farklı olabilir.

  • Pomeranian Boo ne kadar büyür?

Ortalama 5 kilo ağırlığa ve 30 santim boya ulaşabilir. Beslenme düzenine göre çok az da olsa farklılıklar oluşabilir.

  • Pomeranian Boo fiyatları ne kadar?

Pomeranian ücretsiz sahiplendirme İzmir bölgesinde daha yoğun görülür. Fiyatlar, bu doğrultuda değişebilir. Pomeranian fiyatları İzmir alanında değişken seyreder.